Görme EngellilerDerslik Sayısı: 17
Öğretmen Sayısı: 25
Öğrenci Sayısı: 456

OKULUMUZDA OKUL MECLİSİ BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Sincik İlçesi’nde Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, Oluşturulan Öğrenci Meclisi Başkanı’nı seçmek için sandık başına gitti.

3 öğrencinin yarıştığı seçimde 174 oy alan 11/ÇG-A sınıfı öğrencisi M.Akif ENGİN Okul Meclisi Başkanı, 145 oy alan Veysel BALLI’da Meclis Başkan Yardımcısı oldu.

Okulun 440 öğrencisinden 407 ’ünün oy kullandığı seçimi Okulumuz Coğrafya Öğretmeni Osman BOZAN , Rehber öğretmeni Mutlu ALABAŞ ve Tarih Öğretmeni Hatice SEVİNDİ yönetti.  Aday olan öğrenciler sınıflarda 5’er dakikalık konuşma yaparak projelerini anlatıp, oy istedi.5 günlük propaganda süresinde adaylar, hazırladıkları afişleri de okulun çeşitli yerlerine astı.
 Seçmen listeleri hazırlanıp asıldı. Okulun çeşitli yerlerine  oy sandıkları kuruldu, her sandıkta 3’er öğrenci görevlendirildi. Oy verme yerine adayların fotoğraflarının da bulunduğu oy pusulaları ile ’evet’ mührü konuldu. Öğleden sonra 14.00’da başlayan oy verme işlemi saat 16.00’da tamamlandı.
 Seçim sonuçlarını açıklayan Okulumuz Coğrafya Öğretmeni Osman BOZAN, katılımın yüksek olması ve seçim takvimi boyunca öğrencilerin yürüttüğü propagandalardan dolayı tüm adayları tebrik etti. Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen M.Akif ENGİN’ de yaptığı kısa konuşmada, "Seçim çalışmalarını arkadaşlarımla birlikte yürüttüm. Okul Öğrenci Meclis Başkanı olarak Okulumu sizleri en iyi şekilde temsil edeceğim " dedi.