Haberler Demokrasi Eğitimi Okul Meclisleri İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı…

Demokrasi Eğitimi Okul Meclisleri İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı…

 Demokrasi Eğitimi ve Okul meclisleri  İl Öğrenci Meclis Başkanı seçimi; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf TUĞLU, Kocatepe Anadolu Lisesi Müdürü Nihat SELEK ile 15 İlçemizden katılan okul müdürleri ve öğretmenler ile ilçelerimizin “İlçe Öğrenci Meclis Başkanlarının” katılımıyla 06/12/2012 tarihinde saat 14.00 de İlimiz Kocatepe Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleştirildi.

           Seçimlerden önce açılış konuşması yapan TUĞLU; “Öğrencilere seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, katılımcı olma, kamuoyu oluşturma,  diyalog kurma ve hoşgörülü olabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan protokolle “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” yönergesi doğrultusunda bu seneki İl Öğrenci Meclis Başkanı seçimini gerçekleştirmek için  toplanıldığını belirterek, “Bu organizasyona ev sahipliği yapan Kocatepe Anadolu Lisesi Yönetici ve personellerine ve tüm katılımcılara teşekkür etti” seçimlere geçildi.  Demokratik usullere uygun bir şekilde seçim yapıldı. Seçime 9 öğrenci İl  Öğrenci Meclis Başkanı olmak için aday oldu. Adayların içerisinde en yüksek oy alan Ali Çağlar Anadolu Lisesi Öğrencisi Mehmet Ozan ARSLAN ve  Bolvadin Merkez Mustafa Hüsnü GEMİCİ Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Bekir GÜLNUR’un  oyları eşit olduğundan, İl Öğrenci Meclis Başkanı olan öğrenci kura  çekimi ile belirlenmiştir.

       Yapılan kura çekimi sonucunda; İlimiz Ali Çağlar Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Ozan ARSLAN İl Öğrenci Meclis Başkanı olarak seçilmiştir.

 Yayın:07.12.2012 - Güncelleme:03.05.2013 - 10:07