Tarihçemiz Melikşah İlkokulu Tarihçesi

Melikşah İlkokulu Tarihçesi

MELİKŞAH İLKOKULU (1991-....)

 

      Okulumuz ismini Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı, Türk Tarihinin önemli devlet adamı ve ordu komutanı Sultan Melikşah´tan almıştır. Okulumuz, eğitim öğretim hayatına,1991 yılında, 8 sınıf, 250 öğrenci ve 20 öğretmenle, İlk Kurucu Müdür Hüdaverdi SAHAN yönetiminde başlamıştır.

 Sincan Melikşah İlkokulu Binasının Eski ve Yeni HaliSincan Melikşah İlkokulu Binasının Eski ve Yeni HaliSincan Melikşah İlkokulu Binasının Eski ve Yeni Hali şaban ipek, hüdaverdi şahan

 

 

 

 

 

      Tek bina ile on beş derslikli olan okulumuz, 2006–2007 eğitim öğretim döneminde yardımsever iş adamı Özkent AKBİLEK beyefendinin yaptırmış olduğu 16 derslikli yeni binası ile öğrenci ve eğitim kapasitesini arttırarak eğitim öğretim hayatına devam ettirmiştir.

binamelikşah ilkokulu bina melikşah ilkokulu Melikşah İlkokulumelikşah ilkokulu

 

 

 

 

 

 

        Okulumuz, çeşitli yarışma ve etkinliklerde birçok dalda başarı göstermiştir. Comennius Projesi hazırlayarak Aysel KARAKUŞ 2çeşitli ülke okullarıyla aktiviteler gerçekleştirmiştir.  Başkent Enerji Hareketi Projesinde, Başarı Belgesi almış,  Temizlik ve Hijyen konularında gösterdiği başarıyla Beyaz Bayrak almaya hak kazanmış, Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında ilçemizde en çok projeyle okulumuz temsil edilmiştir. Şiir ve öykü yarışmalarında ilçe, il ve ülke düzeyinde ödüller almıştır. Kan bağışı kampanyası, enerji verimliliği gibi çalışmalarla, sosyal bilinç oluşturma amaçlı etkinliklerimizle, velilerimizin de okulumuzun eğitsel çalışmalarına katılmasını sağlamıştır. Başka kurumların imkânları da kullanılarak öğrencilerimizin bir çoğu sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere katılmıştır. 

 

 

          2012–2013 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının 4+4+4 eğitim sistemine geçişiyle birlikte Melikşah İlkokulu ve Melikşah Ortaokulu birbirinden bağımsız iki okul haline gelmiştir. 1991 yılında açılan binamız Melikşah Ortaokulu olmuştur. 2006 yılında açılan binamız ise Melikşah İlkokulu olmuştur.

 

          Okulumuz,1 Okul Müdürü,1 Müdür Yardımcısı ile 23 öğretmen ve 1 personel ile 549 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Sınıf Mevcutlarımız 30–33 öğrenci arasında olup, sınıflarımız tüm teknolojik imkânlarla donanımları sağlanmıştır.

 

         Okulumuz, 4025 m2 bahçe alanı,1913 m2 bina alanıyla 19 şube, 15 derslik, 2 Rehberlik Servisi Odası, 1 Öğretmenler Odası, 1 Okul Aile Birliği Odası, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Arşiv, 1 Memur Odası, 1 Personel Odası, 1 Laboratuar, 1 Depo, 1 Sığınak bölümlerinden oluşmaktadır.

 

         Velilerimiz her zaman ve her alanda yanımızda olup, çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için yoğun çaba sarf etmektedirler.

 

         Okulumuzun sahip olduğu en önemli değer; alanında uzman, tecrübeli ve fedakâr kadrosudur.

 

 

 

 

31/12/2012

Şaban İPEK

Okul Müdürü

 Yayın:31.12.2012 - Güncelleme:12.01.2015 - 15:06