Görme EngellilerDerslik Sayısı: 24
Öğretmen Sayısı: 72
Öğrenci Sayısı: 1.165

OKULUMUZUN YENİ FORMASI

Okul Aile Birliği ile okul idaresinin ortaklaşa organize ettikleri ve 12 Nisan´daki veli toplantısında yapılan ankette değişim yönünde çıkan karar ile öğrencilerimizi psikolojik yönden rahatlatacak ve onları motive edecek yeni forma okul aile birliği üyeleri ve öğretmenlerimizin beğenisi ile resimde görülen forma seçilmiştir. Sözkonusu forma sadece okulumuza yeni kayıt olan 5.Sınıflar için geçerlidir. Diğer sınıflar eski kıyafetlerini giymeye devam edebileceklerdir. Velilerimiz, yeni formaları istedikleri mağazadan temin edebileceklerdir.

MONT

 

Kumaşı pamuklu ve likralı esnek kumaşlardan üretilecektir. Fermuarlı yakalı olacaktır. Önden fermuarlı ve iki cepli olacaktır. Mont rengi mint yeşili olacak ve yakada lacivert çizgi olacaktır. Öğrencinin rahat edebileceği ve seveceği herhangi bir modelde giyebilir renkleri bozmadan .

 

 

TSHİRT

Tshirt kumaşı pamuklu pike dokuma kumaş olacak.  modeli yakalı ve önden iki düğmeli klasik tshirt modeli olacak. Rengi beyaz olacak. Yakasında veya kolunda lacivert çizgi olursa daha uygun olur ama olmasa da öğrenci düz beyaz bile giyinebilir. Zorlama olmayaca . Herhangi bir beyaz tşört uygundur.

 

 

PANTOLON

Kanvas kumaş ve esnek rahat bir kumaştan olabilir. Rengi lacivert olacak. Öğrenci istediği ve sevdiği herhangi bir modeli giyebilir.

 

 

EŞOFMAN

 

Eşofman lacivert ve mint yeşili renklerinde yani okul kıyafetimizin renklerinde olacaktır. eşofman uygulamasındaki amacımız öğrencinin spor dersi olduğu gün okula eşofmanları ile gelip o gün boyunca eşofmanı ile gününü bitirip evine dönmesidir. Böylelikle öğrenci spor dersi olduğu gün hem yanında kıyafet taşıma yükünden kurtulacak hem de eşya kaybetme riskini kaldıracaktır. Bu uygulama bu yüzden gün boyu eşofmanı ile devam edeceği için hem bütünlüğü bozmamak adına hem de renk çokluğu olmaması için eşofman takımının okul renklerinde yani mint yeşili ve lacivert renginde olması uygundur. Model ve kumaşı ile ilgili zorlama olmayacaktır. İstediği model ve kumaş da olabilir.