Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 974825
Kurum Adı : Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
Telefon : 03123155201-03123154879-03123436816 Belgegeçer03123430708
WEB Adresi : http://mustafakemalanadolulisesi.meb.k12.tr
Adres : GAYRET MAH. YENİMAHALLE 1.DURAK İVEDİK CADDESİ NO23 YENİMAHALLE/ANKARA

VİZYON
1.öğrencilerimizin başarısında en önemli faktörlerden biri de velilerin çocuklarının eğitimine okul ile işbirliği yaparak doğrudan katılmalarıdır.bu sebeple okul-veli işbirliği geliştirilecektir. 2.okulumuz ile velilerimiz arasındaki karşılıklı güvenin geliştirilmesinde sıkı bir iletişim büyük önem taşır.bu iletişimi sağlamak için okulumuzun gelişimi ölçülüp değerlendirilecek ve değerlendirme sonuçları velilerimize duyurulacaktır.Ayrıca okuldaki çalışmaların planlama,organizasyon ve uygulama basamaklarında da velilerimize duyurulması okulumuza güveni arttıracak ve veli desteğini güçlendirecektir. 3.öğrencilerimizin gelecekteki işverenlerinin,eğitimcilerin velilerimizin kaygıları dinlenecek ve okulumuzun içinde bulunduğu toplumsal çevrenin ihtiyaçları göz önünde bulundurulacaktır. 4.okulumuzun kaynakları bire bir öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayrılacaktır.

MİSYON
Biz ; Mustafa Kemal Anadolu Lisesi olarak bütün öğrencilerimizin Atatürk ilkelerinin ışığında ; Milli Eğitimimizin temel amaçları doğrultusunda; milli ve manevi değerlerimize bağlı,aydın fikirli,çağdaş düşünceli,sorumluluk duygusuna sahip, ülkemizin iş ve hizmet alanlarının ihtiyaç duyduğu bilgili, saygılı, yenilikçi, cesaretli ve öz güvenli bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onların 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanımları kazandırmak için varız.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz
Öğretim Şekli : Tam gün Karma Eğitim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-17:00
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : BULUNMAMAKTADIR

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İLÇE MERKEZİ İÇİNDEDİR. İL MERKEZİNE 7 KM UZAKLIKTADIR
Ulaşım : *KIZILAY´DAN METRO İLE GELİNDİĞİNDE İVEDİK METRO İSTASYONUNDAN GELİNİR *KIZILAY´DAN 202 ÖZEL HALK OTOBÜSÜ İLE GELİNDİĞİNDE İVEDİK METRO İSTASYONU KARŞISINDA İNİLİR *ULUS´DAN 19 MAYIS STADYUMU YANINDA YER ALAN DOLMUŞ DURAKLARINDAN YENİMAHALLE DOLMUŞU İLE GELİNDİĞİNDE OKULUMUZUN TAM KARŞISINDA İNİLEBİLİR.
Yerleşim Yeri Bilgisi : ANKARA YENİMAHALLE İVEDİK METRO DURAĞI YAKININDA OLUP İLE ZEYNEP SALİH ALP KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ İLE YENİMAHALLE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ARASINDA YER ALIR