OKULUMUZ ETİMESGUT TİCARET MESLEK LİSESİ

ETİMESGUT TİCARET MESLEK LİSESİ

OkulumuzOkulumuzOkulumuzOkulumuzOkulumuz

 

 

  Okulumuz 21 Ekim 1999 tarihinde 4 öğretmen, 44   nakil öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.   28/06/2004 tarihli makam onayı ile Anadolu Ticaret Bölümü´müz   açılmıştır. Tam gün tam yıl kapsamında olan okulumuz bugün itibariyle, 1   Müdür Başyardımcısı, 5 Müdür Yardımcısı, 28 meslek dersi öğretmeni,46 genel bilgi dersi öğretmeni, 2 memur, 7 yardımcı hizmetli kadrosu ve 27   şubede, 953 öğrencisiyle, eğitim hayatına devam etmektedir.

Okulumuz Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret   Meslek Lisesi olmak üzere eğitim-öğretim  faaliyetlerini sürdürmektedir.  

Okulumuzda aşağıdaki alan ve dallarda öğretim verilmektedir.

 Ticaret Meslek Lisesi  

 *Muhasebe-Finansman Alanı -Bilgisayarlı Muhasebe Dalı

 *Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı *Pazarlama ve Perakende Alanı

Anadolu Ticaret Meslek Lisesi   *Bilişim Teknolojileri Alanı -Veri Tabanı Programcılığı Dalı

Öğrencilerimiz  10. sınıftan itibaren bölüm seçimlerini yaparak,   tercih ettikleri alanda  öğretimlerine devam ederler. Öğrencilerimizin   tercihlerine göre, her yıl açılacak olan alan ve bölümler farklılık   göstermektedir.

 Son sınıf öğrencilerimiz, 3308 sayılı kanun  gereğince,   koordinatör öğretmenlerimiz  rehberliğinde, haftanın üç günü beceri   eğitimi  alırlar. Öğrencilerimiz bu  eğitim süresince sigortalı olup, en   az asgari ücretin 1/3´ü oranında ücret  alırlar.  

Okulumuzda beş bilgisayar laboratuarı ve bir fen laboratuarı bulunmakta olup, öğrencilerimiz bilgisayar ve fen derslerini bu   laboratuarlarda  uygulamalı olarak görmektedirler. Ayrıca tam gün-tam   yıl kapsamında olan okulumuzda, öğrenci ve yetişkinler  ödev-proje araştırmaları için de  laboratuarlarımızı kullanmaktadırlar.   Okulumuzda spor salonu ve 200 kişilik konferans salonumuz mevcuttur. Öğrencilerimiz boş zamanlarında ve çeşitli faaliyetler amacıyla bu  salonlardan yararlanmaktadırlar.

Okulumuzda birçok alanda yapılan sosyal faaliyetlerle birlikte, her yıl il  içi ve dışı geziler düzenlenmektedir.

 Yayın:25.11.2012 - Güncelleme:26.12.2012 - 08:32