Görme EngellilerDerslik Sayısı: 29
Öğretmen Sayısı: 63
Öğrenci Sayısı: 1.130

Okul Müdürümüzün; 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

        Sayın Veliler, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler; İnsanın en değerli varlık,   Sevginin en hünerli güç, Bilginin en yenilmez kuvvet, Emeğin en yüce değer, Eğitimin en vazgeçilmez hizmet  olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen Yedieylül İlk Okulu’nun bir ferdi olmanın verdiği mutluluk içinde İkinci yuvanıza hoş geldiniz. 

            Vatandaşlığın en önemli sınavının verildiği ilkokulda çocuklarımıza her şeyden önce bir yaşam biçimi olarak demokrasiyi öğretmeli ve özümsemelerini sağlamalıyız. Ancak üreten ve yaşama doğrudan katılan insanların mutlu olabileceği gerçeğini unutmamalı, çocuklarımızın yaşamdan tat almalarını sağlamalıyız

        Sevgili Öğrenciler; evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız yuvanız açıldı.Yuvanızda siz istemeseniz de saatler,günler,yıllar çabucak gelip geçecektir. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları lehinize işletebilmektir.

      ”Hedefiniz güneş,Iskalarsam yıldızlardayım” diyebilmelisiniz.

        Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sini yaratacak olan sizlerin okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde  başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum. 

            Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi öğretmenlerime zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum. 

            2015-2016 Eğitim ve öğretim yılının oklumuza, ülkemize, insanlığa  hayırlı olması dileğimle saygı ve sevgiler sunarım.