Haberler OKULLARIMIZ ÇİÇEK AÇIYOR

OKULLARIMIZ ÇİÇEK AÇIYOR

Kuyucak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında okul bahçemiz çiçeklerle donatıldı. Etkinlikte okulumuzun oyun bahçeleri çiçeklerle birbirinden ayrıldı.

Kuyucak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında okul bahçemiz çiçeklerle donatıldı. Etkinlikte okulumuzun oyun bahçeleri çiçeklerle birbirinden ayrıldı.

       Başaran İlköğretim Okulu bahçesinde ilk ve orta okul bölümlerinin belirlenmesi için yapılan çiçek dikme etkinliğine Kuyucak Kaymakamı Alp ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serpil ŞAHBUDAK, Milli Eğitim Şube Müdürü Rahmi TERZİ, Başaran Belediye Başkanı Mehmet ÇAKAR, kurum amirleri ile  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

        Başaran İlk ve Ortaokul çiçeklerle ayrılması programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende konuşan Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serpil ŞAHBUDAK,  “Bahçeleri birlikte olan İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizin, kendi yaş grupları içinde oyun alanları oluşturmaları, aynı zamanda çocuklarımızın çevre bilinci ve doğa sevgisi kazanmaları amacıyla okul bahçelerimizi çiçeklerimizle park çiti fonksiyonu taşıyan Lanolin gibi bitkilerle birbirinden ayırdık. Hedefimiz geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimize en iyi eğitim ve öğretim ortamı sunmak. Biz bahçelerimizi duvarlarla, tel örgülerle birbirinden ayırmıyoruz, Dünyanın en nadide çiçekleri olan çocuklarımızın en temel ihtiyaçları olan, doğa sevgisi, hoşgörü ve kardeşlik bilinci ile geleceğe hazırlanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Başta Sayın Kaymakamımız Alp ARSLAN Bey olmak üzere bu programın hazırlanmasında emeği geçen tüm katılımcılara sevgi ve saygılarımla teşekkür ediyorum” dedi.

         İlçe Milli Eğitim Müdürü Serpil ŞAHBUDAK’ın konuşmasından sonra Kuyucak Merkez Atatürk Orta Okulu Folklor ekibi çeşitli gösteriler sundu. Törenin sonunda Kaymakam Alp ARSLAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serpil ŞAHBUDAK  ve diğer daire amirleri tarafından, Başaran İlköğretim Okulu öğrencilerinin oyun bahçeleri,araya çiçek dikilerek birbirinden Başaran İlkokulu ve Başaran Ortaokulu olarak ayrıldı.

Çiçek Dikim EtkinlikÇiçek Dikim EtkinlikÇiçek Dikim EtkinlikÇiçek Dikim EtkinlikÇiçek Dikim EtkinlikÇiçek Dikim EtkinlikÇiçek Dikim Etkinlik

 Yayın:19.12.2012 - Güncelleme:18.12.2014 - 09:57