Birimlerimiz Tarihçe

Tarihçe

Beşeylül İlköğretim Okulu, Yukarı Nazilli’nin Altıntaş Mh.’nin orta kesiminde kurulmuştur.Güneyinde Atatürk Bulvarı,kuzeyinde 105 sk.,doğsunda Türk Ocağı cd.,batısında Hürriyet cd. bulunmaktadır.

Özel İdareye ait ,eskiden mezarlık olan arsa üzerinde 1929 yılında yapımına başlanan Beşeylül İ.Ö.O.1931 yılında hizmete girmiştir.Maliyeti 50.000 TL. olan okul Özel idare tarafından yaptırılmıştır.

Okulun bulunduğu saha dikdötgen biçiminde olup,75.91 m2 dir.Bu sahanın güney kısmına doğu-batı istikametinde okul binası yerleşmiştir.Anabinanın oturma alanı  502.04 m2.dir. İki katlı olup, dördü alt katta, ikisi üst katta olmak üzere beş dersliği vardır. Üst katta iki tane BT sınıfı 30 adet bilgisayarıyla gelişen teknolojiye parelel olarak öğrencilerimize sunulmuştur. Bir labalatuvar. Bir teknoloji tasarım odası, bir BT Formatör odası, bir Müdür yardımcı odası üst katta yer almaktadır. Alt katta ise bir öğretmen odası, bir teknoloji tasarım odası, bir kooperatif odası ve sınıflar bulunmaktadır.

Okulun hizmete girişinden bu güne kadar sırasıyla Ulvi Bey, Ahmet Özer, Fevzi Cengiz, Hasan Tatlısu, İbrahim Cengiz, Şuayip Kayalar, Naci Kutluk, Enver Biçer, Mustafa Akaya, Mehmet Gürlek, İbrahim Ayan müdürlük yapmışlardır.

Artan öğrenci sayısına cevap verebilmek için 1969 yılında ek bina inşaatına başlanmış,415.56 m2 alana oturan bu bina devlet vatandaş katkılarıyla yaptırılmıştır. Bodrumunda odunluk, kömürlük ve depo bulunan bu binanın zemin katında beş sınıf dershane olarak yapılmıştır. 1986 yılında kendi okulunu kendin yap kampanyasıyla ek binanın üzeri açılarak sekiz bölümden oluşan üst kat aynı yıl hizmete girmiştir. Üst katta bir Müdür yardımcı Odası, bir Öğretmenler Odası bulunmaktadır. 2007 yılında Nazilli Belediyesinin katkıları ve okulumuz imkânlarıyla ek bina zemin kata öğretmen ve öğrenci tuvaletleri yapılmıştır.

Halen okulumuzda 1925 öğrenci bulunmakta olup ihtiyacı karşılamak amacıyla 16 derslikli dört katlı yeni bina yapılmıştır. Yeni binanın alt katı anasınıfları ve toplantı salonu için ayrılmıştır. Üst katlarda ise Müdür Odası, Müdür Yardımcı Odası, Rehberlik Odası, Fen Teknoloji Labalatuvarı, Öğretmen Odaları, Memur odası, Fotokopi Odası, Hizmetli odası, Öğretmen ve öğrenci tuvaletleri bulunmaktadır.

Okul Bahçesine Nazilli belediyesi ve okulumuzun kendi imkânlarıyla öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için 20’ye 42 FİFA standartlarında minik halı saha yaptırılmıştır.(Mart 2008)

Bahçenin batı tarafında kantin ve spor odası bulunmaktadır.

Okulumuzun güneyinde Atatürk büstünün bulunduğu taraftaki bahçe taşlarının döşenmesi ve okul duvarımız Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılmıştır.

 Yayın:09.01.2013 - Güncelleme:15.01.2013 - 14:47