Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 962898
Kurum Adı : İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 0 (224) 341 63 47- 341 63 43 Belgegeçer0 224 341 63 59
WEB Adresi : http://bursaasml.meb.k12.tr
Adres : DİKKALDIRIM MAHALLESİ SEYRAN SOKAK N0 6/1 OSMANGAZİBURSA

VİZYON
Eğitimde, çağdaş gelişim değişikliklerini izleyen, kendini sürekli geliştiren, araştıran, biz olma felsefesine inanmış , geleceğimize yön verecek milli, manevi mirasımıza sahip çıkacak , Türkiye çapında en iyi sağlık personeli yetiştirmek ve tercih edilen bir okul olarak eğitim –öğretim faaliyetini etkinlikle sürdürmek ve geliştirmek.

MİSYON
TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN GENEL VE ÖZEL AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA; •SAĞLIKLI İLETİŞİM KURABİLEN, •SORUMLULUK DUYGUSU YÜKSEK, •KENDİNE GÜVENİ TAM, •ARAŞTIRAN VE ÜRETEN, •KENDİSİ VE TOPLUMUYLA BARIŞIK, •MESLEĞİYLE İLGİLİ YENİLİK VE GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDEN, •SÜREKLİ KENDİNİ YENİLEYEN, •ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA VE CUMHURİYETİMİZİN TEMEL DEĞERLERİNE YÜREKTEN BAĞLI, •VATANSEVER, MİLLİ, MANEVİ, AHLAKİ VE İNSANİ DEĞERLERİ BENİMSEYEN SAĞLIK MESLEK ELEMANLARI YETİŞTİRMEKTİR.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : DOĞALGAZ-KLİMA
Öğretim Şekli : TEKLİ-GÜNDÜZLÜ ÖĞRETİM
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Okulumuzda ders başlangıç saati 08:30´dur. Öğlen 12:25-13:10 Yemek/Dinlenme arası, Çıkış saati her sınıfın kendi ders yüküne göre değişmekle birlikte 10. saat bitimi 17:10´dir.
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuzun İl merkezine uzaklığı 7 km İlçe merkezine uzaklığı 5 km´dir.
Ulaşım : 1 NOLU EMEK VE 2 NOLU ÜNİVERSİTE BURSARAY İLE ACEMLER METRO İSTASYONUNDAN İNİLİR. Okulumuz Acemler Metro İstasyonuna yaklaşık olarak 1 km mesafededir. Acemler Metro İstasyonundan Okulumuza B/5, B/20 ve B/39 şehir içi servisleriyle yaklaşık 3 dakikada ulaşılabilmektedir. Acemler Metro İstasyonundan Dikkaldırım Mah. Hayran Caddesi İstikametinden yaklaşık 10-13 dakika yürüme mesafesi ile ulaşılabilir
Yerleşim Yeri Bilgisi : DİKKALDIRIM MAHALLESİ SEYRAN SOKAK NO:6/1 OSMANGAZİ-BURSA