Haberler OKULUMUZUN TARİHÇESİ

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

ULVİYE MATLI FEN LİSESİ

 

 

 

 

 

 

 

   Özer ve Önder Matlı kardeşlerin Karacabey’e yapacakları  Anadolu Öğretmen Lisesi olarak planlanan protokol imzası 07 Ocak 2011 tarihinde  Valilik binasında gerçekleştirildi . Anneleri Ulviye Matlı’nın adını verecekleri Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Bursa’daki protokol imza törenine; Vali Şahabettin Harput, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban, Belediye Başkanı Ergün Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Turhan ve Matlı kardeşler katıldı.

Eğitime % 100 Destek Kampanyası’nda 2011’in ilk günlerinde  Valilik Çarşamba binasında imzalandı. Hayırsever Kuruluş Matlı Yem Sanayii A.Ş. adına Özer ve Önder Matlı kardeşler tarafından anneleri Ulviye Matlı adına yaptırılacak olan 24 derslikli Anadolu Öğretmen Lisesi ve 100’er öğrenci kapasiteli 2 adet öğrenci yurdunun anahtar teslimi yapım protokolü 07 Ocak 2011 tarihinde imzalandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha önce babaları Ömer Matlı adına bir ilköğretim okulu yaptıran Matlı Ailesi, 26 mayıs Perşembe günü anneleri Ulviye Matlı adına bir Anadolu Öğretmen Lisesi ile kız ve erkek öğrenci yurdu temeli atımı gerçekleştirdi.

 

 

 

Matlı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile kardeşi Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Önder Matlı’nın Esentepe okullar bölgesinde ilçeye kazandıracağı Anadolu Öğretmen Lisesi’nin temel atma töreninde Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Vali Yardımcısı Selman Yenigün, AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Kaymakam Dursun Balaban, Belediye Başkanı Ergün Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, sivil toplum örgütü temsilcileri, ilçe halkı, Ömer Matlı İlköğretim Okulu öğrencileri ve Matlı Ailesi de hazır bulundu.

 

 

 

 

 

 

AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ve ağabeyi Matlı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’nın Esentepe’de annelerinin adına yaptırdıkları “Ulviye Matlı Anadolu Öğretmen Lisesi” inşaatı hızla ilerliyor. 2011 mayıs ayında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katılımıyla temeli atılan okul inşaatının önümüzdeki yıl tamamlanması hedefleniyor.

 

Ulviye Matlı Anadolu Öğretmen Lisesi inşaat çalışmalarıyla ilgili Matlı A.Ş.’den yapılan açıklamada, birinci kısım çalışmalarının bitme aşamasına geldi, ikinci kısım temel betonlarının döküldüğü belirtildi.

 

Karacabey’de 5 bin 140 metrekarelik alan üzerine yapılmakta olan Ulviye Matlı Anadolu Öğretmen Lisesi, zemin + 2 katlı ve 24 derslikli olacak. L tipi projeye göre inşa edilen okulun yanında 100′er öğrenci kapasiteli 2 yurt binası da bulunacak.

 

Eğitime yüzde 100 destek kampanyası kapsamında Milletvekili Önder Matlı ve Matlı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı tarafından yaptırılan okul Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek.

fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

Özer ve Önder Matlı nın Karacabey de anneleri adına yaptırdıkları Ulviye Matlı Fen Lisesi  2011yılı Mayıs ayında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´ın da katılımıyla temeli atılan okul inşaatı 2013 yılında tamamlanarak, 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında devreye girecektir. 5 bin 140 metrekarelik alan üzerine kurulan Ulviye Matlı Fen Lisesi, zemin + iki katlı ve 24 derslikli olarak  inşa edildi. 

 

Bursa´nın Karacabey ilçesine Matlı ailesi tarafından 8 milyon liraya yaptırılan Ulviye Matlı Fen Lisesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devri 3 Mayıs 2013’te gerçekleşti.

Heykel Valilik´teki törene: Vali Şahabettin Harput’un yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Matlı ailesinden AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ve Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven katıldı.

Ulviye Matlı Fen Lisesi                                                      

 

                                               ULVİYE MATLI FEN LİSESİ

 

 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açacak.

 

 Yayın:17.07.2013 - Güncelleme:22.09.2013 - 20:02