Haberler BU GURUR ´HATİCE SALİH´İN

BU GURUR ´HATİCE SALİH´İN


Bursa´da düzenlenen Kulüpler Avrupa Şampiyonası´na katılan Hatice Salih İlkokulu ve Orta Okulu sporcuları toplam 7 madalyayla organizasyona damga vurdu.

    

     Bursa´da düzenlenen Kulüpler Avrupa Şampiyonası´na katılan Hatice Salih İlkokulu ve Orta Okulu sporcuları toplam 7 madalyayla organizasyona damga vurdu.

 

 

karate do

 

     Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin ev sahipliğini yaptığı Dünya Shotokan Karate Birliği ve Türkiye Karate Federasyonuu (TFK) tarafından düzenlenen " Dünya Kulürler Kupası 5. Avrupa Şampiyonası" Atatürk Spor Salonunda yapıldı. Ümitler ve Gençler kategorilerindeki turnuvaya 30 ülkeden 1780 sporcu katılırken sporcular Kasım ayının ilk haftasında İspanya´da yapılacak olan Dünya Şampiyonası öncesi en ciddi sınavını verdi. Şampiyonaya Türkiye Karate Federasyonu Milli Takımı tam kadro katıldı.

 

karate doŞampiyon sporculara okul yönetimimnden hediyeler yağdı.

 

     HATİCE SALİH´ İN GURURU

     Turnuvaya Bursa´dan katılan sporcular arasında bulunan Hatice Salih İlkokulu ve Orta Okulu karatecilerinin zaferi damga vurdu. Koğukçınar Gençlik ve Spor Kulübü´ne kayıtlı Hatice Salih İlkokulu ve Orta Okulu karate do sporcuları şampiyonayı 2 altın 1 gümüş 4 bronz madalya ile tamamladı.

 

karate do

Avrupa Şampiyonasında fırtına estiren sporcuları aileleri yalnız bırakmadı.

 

     GELECEĞİN SPORCULARI

     Hatice Salihli sporcuların antrenörüMusa Şengeçer sporcuları için, "Göğsümüzü kabarttılar. Bu çocuklar insallah olimpiyatlarda Türk Bayrağını göndere çektirecek. Hepsi daha çok küçük, geleceğin yıldızları olacakları bu şampiyonada aldıkları derecelerle belli." dedi.


 

karate doŞampiyonaya damga vuran sporcular başarılarını Bursa halkına armağan etti.

 

     KAHRAMAN GİBİ KARŞILANDILAR

     Şampiyonada 7 madalya toplayan sporcular okullarında tören düzenlendi. Okul bahçesinde ve sınıflarında bayram havası estiren minik sporculara öğrenci arkadaşları büyük ilgi gösterdi. Anne ve babalarında hazır bulunduğu törende şampiyon sporculara okul yönetimi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

karate doOkul arkadaşları kahraman gibi karşıladıkları arkadaşlarını uzun süre alkışladı.

 

 

HATİCE SALİH ÖĞRENCİLERİNİN DERECELERİ

SPORCU

DAL  

DERECE

M. Hamza HALLAÇ Kumite Avrupa Şampiyonası
S. Kemal GÜNGÖR Kumite Avrupa Şampiyonası
M. Kaan ÇATALOĞLU Kumite Avrupa İkincisi
M. Hamza HALLAÇ Kata Avrupa Üçüncüsü
Abdulkadir GÜNGÖR Kata Avrupa Üçüncüsü
S. Can AKSU Kata Avrupa Üçüncüsü
Muhammet YAYLACI Kata Avrupa Üçüncüsü

 

 

karate doKumite dalında Avrupa Şampiyonu olan Muhammet Hamza Hallaç´ı sınıf arkadaşları omuzlarında taşıdı.

 

 

 Tüm fotoğrafların Slideshow´una bakmak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayınız...

 

karate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate dokarate do

 

 

 

 

 Yayın:27.10.2013 - Güncelleme:28.10.2013 - 08:05