Görme EngellilerDerslik Sayısı: 17
Öğretmen Sayısı: 29
Öğrenci Sayısı: 259

“Mustafa Kemal’i Anlamak

“Mustafa Kemal’i Anlamak

“Mustafa Kemal’i Anlamak” konulu fikir ve proje yarışmasına üçüncü kez start verildi.

Proje, Cumhuriyet’imizin 90’ıncı yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü en iyi anlatacak lise öğrencilerini belirlemek amacı ile Türkiye’nin batısı, güneyi ve doğusunu temsilen seçilen Çanakkale, Sivas, Aydın Valilikleri ve Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile gerçekleştiriliyor.  

Öğrencilerin fikrindeki Mustafa Kemal Atatürk’ü görsel ve yazınsal olmak üzere, iki ayrı kategoride resim, şiir, makale, mektup, heykel, ebru, fotoğraf ve el sanatları gibi herhangi bir şekilde anlatmaları isteniyor. 

Amacı; kamuoyunda özellikle genç nesillerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bilincinin artırılarak laik Cumhuriyet hedeflerinin benimsetilmesini sağlamak ve teşvik etmek olan yarışmaya katılım için eserlerin son teslim tarihi 10.04.2014 olup, konusunda uzman jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri 24 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek törenle teslim edildi.

 

Çanakkale ilinden 65 eser elemeyi geçerek finallere kaldı.Okulumuz 10C sınıfı öğrencisi Diyar TÜM’de yazdığı “Mustafa Kemal!i Anlamak” adlı şiiri ile ödül gecesine katılarak okulumuzu onurlandırılmıştır.

25 Mayıs 2014 Pazar günü bu geceye katılan tüm öğrenci ve görevli öğretmenler İstanbul’un tarihi mekanlarını gezmişler ve boğaz turu yaparak evlerine hareket etmişlerdir.