Görme EngellilerDerslik Sayısı: 23
Öğretmen Sayısı: 35
Öğrenci Sayısı: 518

ÖĞRENCİLERİMİZ İLDEKİ ORTAÖĞRETİM KURUMLARINI TANIYOR.

Okulumuz 8. Sınıf öğrencileri ile 13 Mart 2015 tarihinde İlimiz Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde bulunan ortaöğretim kurumlarına tanıtım gezileri düzenledik. 

TEOG(Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavı öncesi öğrencilerimize moral motivasyon kazandırmak ve öğrencilerimizin çalışma isteklerini arttırmak amacıyla düzenlediğimiz gezilerin hedefine ulaştığı görüldü. Özellikle gezilen okulların fiziki mekân, orada okuyan öğrencilerle yapılan diyalog ve sunumlar öğrencilerimizi olumlu yönde etkilediği gözlendi.

Gezi kapsamında; Fatih Fen Lisesi, Kılıçoğlu Anadolu Lisesi, Salih Zeki Anadolu Lisesi, Atatürk Sağlık Meslek Lisesi, Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi, Eti Sosyal Bilimler Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sabiha Gökçen Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi gezilerek okullar ve bölümleri öğrencilere tanıtıldı.144 öğrencimizin katıldığı gezide ,öğrenciler okulların fiziki imkanları , giriş koşulları ,görülen dersler ve mezuniyet sonrası öğrenim seçenekleri ile ilgili bilgi edinmiş oldular.Tanıtım gezisi 8.Sınıf Rehber Öğretmenleri Hilal ÇELİK TÜRKER, Mustafa Cengiz YILDIRIM, Saniye Özlem SAY,Hatice DEMİR, Nejdet USLU, Rifat CENGİZ ve Rehber Öğretmen Yıldıray KUZÖREN refakatinde gerçekleşti.

 

Öğrenci moral ve motivasyonunu artırma adına yapılan çalışmada emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.