Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 974043
Kurum Adı : Arpaçbahşiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 0324 545 50 58 Belgegeçer0324 545 50 59
WEB Adresi : http://erdemliotml.meb.k12.tr
Adres : Yeni Mah. 203 sokak no 43/A Arpaçbahşiş/ Erdemli / Mersin

VİZYON
Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi´ni okul paydaşlarımız ile el ele vererek; -Mesleki Eğitimdeki kalitesiyle adından söz ettiren, -Özel sektörün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamada tercih edilen, -Sosyal ve kültürel etkinlikleriyle fark edilen, -AB normlarına eş değer eğitim olanaklarına sahip, -Mersin’nin mesleki eğitimde güçlü kurumları arasında olmak.

MİSYON
- Türk Milli Eğitimi ve Mesleki Teknik Eğitim yasa ve yönetmelikleriyle çerçevesi çizilmiş eğitim programını; turizm sektörünün ihtiyaçlarını, kurumun imkânlarını ve çevre faktörlerini dikkate alarak uygulayabilen bir kurum olmayı, - Öğrencilerini, kişisel yeteneklerini geliştirmiş, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabilen, bilgili, becerili, özgüven sahibi, iyi ahlaklı ve disiplinli birer vatandaş olarak yetiştirmeyi, - Ekip çalışmasına yatkın, üretime yönelik projeler geliştirip uygulayabilen, turizm ortamına kolay adapte olabilen ve liderlik vasıfları gelişmiş mezunlar vermeyi varlığının sebebi sayar.

BAŞARILAR
2013 Chef Star Antalya katılımcı belgesi alınmıştır. 24-26 Ekim 2014 4. Antalya Altın Kepçe Yemek yarışmasında bronz madalya alınmıştır.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : .
Öğretim Şekli : Tekli Öğretim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:10-16:05
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Mersin merkezden 35 km Erdemli merkezden 7 km
Ulaşım : Meskop minibüslerine bininiz. Erdemli- Arpaçbahşiş´de MTS durağında ininiz. Sahil tarafına doğru yürüyünüz.(yaklaşık 10 dakika) MTS yazlığının tam karşısında.
Yerleşim Yeri Bilgisi :