Haberler Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Kutlamaları

Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Kutlamaları

Kavacık Ortaokullunun düzenlediği Nevruz etkinliğinde, büyük bir coşku hâkimdi. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen kutlamada, Kavacık Ortaokulu Koro öğrencileri iz bıraktı. Birbirinden güzel şarkıları kusursuz seslendiren öğrenciler, salondaki izleyicileri coşturdu, minikler ise halk oyunları performansları ile göz doldurdu.

Beykoz´da Nevruz Coşkusu 

Kavacık ve Rüzgarlıbahçe Ortaokullarının birlikte düzenledikleri Nevruz etkinliğinde, büyük bir coşku hâkimdi. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen kutlamada, Sedat Simavi İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Şükran Çıracı´nın yalnızca 2 hafta çalıştırdığı Kavacık Ortaokulu Koro öğrencileri iz bıraktı. Birbirinden güzel şarkıları kusursuz seslendiren öğrenciler, salondaki izleyicileri coşturdu. Kavacık Ortaokulu Halkoyunları Öğretmeni Cemile Çamurcu´nun yetiştirdiği minikler ise performansları ile göz doldurdu.

Rüzgarlıbahçe Ortaokulu ve Kavacık Ortaokulu işbirliğiyle hazırlanan programa, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici ve her iki okulun müdür, öğretmen, öğrencileri ve velileri katıldı.

Kavacık Ortaokulu Müdürü Fevzi Çakmak ile Sosyal Bilgiler Öğretmeni Rüştü Nar etkinlik başlangıcında bir konuşma yaptı. Müdür Fevzi Çakmak, Nevruz´un ´yeni gün, yeni yılın ilk günü´ anlamlarına geldiğini anımsatarak, "Bu günlerde doğa da uyanıp canlanmaya başladığından Nevruz günleri, baharın da başladığı günlerdir. Atalarımız, yeni bir başlangıç olarak adlandırdıkları bu günü Ergenekon´dan çıkış bayramı olarak da kutlamışlardır" diye konuştu.

Kavacık Ortaokulu´nun düzenlediği Kompozisyon yarışmasında birinci olan 6/B sınıfı öğrencisi Mina Bükçe ´Baharın Gelişi´ başlıklı yazısını seslendirdi.

Kavacık Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Deniz Biçer Mıcık´ın kusursuz Türkçesi´yle sunduğu programın sona ermesinin ardından sahneye koşan öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necla Çağlayan, Müdür Fevzi Çakmak ve öğretmenleriyle birlikte halay çektiler.

 Yayın:24.03.2013 - Güncelleme:26.06.2013 - 16:54