Haberler Rehberlik ve Araştırma Merkezleri Süreç Geliştirme Çalıştayı tamamlandı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezleri Süreç Geliştirme Çalıştayı tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan “Rehberlik ve Araştırma Merkezleri Süreç Geliştirme Çalıştayı” tamamlandı. 10-12 Nisan 2013 tarihleri arasında üç gün süren çalıştay için Türkiye’nin 81 ilinden 218 Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Tokat İlinde biraraya geldi.

         Çalıştaya; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa BALOĞLU, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri Grup Başkanı Ayşe Seza KARAMAN, MEB, Eğitim, Rehberlik ve Kaynaştırma Grup Başkanı Yurdagül AYDOĞAN, Programlar ve Öğretim Materyalleri Grup Başkanı Raziye ERDEM ile Özel Yeteneklerin Geliştirilmesi Grup Başkanı Necati BİLGİÇ ile eğitim uzmanları ve Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü Lütfü SAN katıldılar.

       10.04.2013 Çarşamba günü  saat 10.30’da başlayan açılış programına Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldılar.

        Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı Türkiye’nin 81 ilinden ilimize gelen değerli Rehberlik Araştırma Merkezleri yetkililerini misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirtti. Türkiye’de ilk defa yapılacak olan bu çalıştay için Tokat’ın seçilmesi ilimiz için hem onur hem de büyük bir şanstır. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak konuklarımızın huzur içinde çalışmalarını sağlamak için elimizden ne geliyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu çalıştayın ülkemizin eğitim hayatına hayırlı neticeler sunmasını dilerim.” dedi.

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Baloğlu ise ”Ülkemizdeki rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesinde elimizdeki yasal çerçeveler yeterli düzeyde değildir. Bu alanlarda revizyon kaçınılmaz olmuştur. Revizyon arifesinde, alanda çalışanlar olarak sizlerin alandan taşıyacağınız sorunlar ya da çözüm önerileri bizim için yol gösterici olacaktır.” dedi.

Türkiyenin dört bir yanından gelerek Çalıştayda emek harcayan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüerine, Tokat Valiliği liderliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün organizasyonunda sosyal ve kültürel aktiveteler de sunulmuştur.

 Yayın:13.04.2013 - Güncelleme:14.04.2013 - 13:44