Okulumuz Hakkında Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuz Küçükköy İmam Hatip Lisesi´nin yanında bulunan küçük bir barakada eğitim ve öğretime açılmıştır; ancak hızlı nüfus artışı sonucu ihtiyaca cevap veremez duruma gelince Maraş caddesinde (bugün bulunduğu yer)1964 yılında iki katlı, 12 derslikli bir bina olarak üçüncü Küçükköy İlkokulu adı ile yeniden açılışı yapılmıştır.

4.cumhurbaşkanımız  Cemal Gürsel’in adının yaşatılması içinde 1966 yılında adı Cemal Gürsel İlkokulu  olarak değiştirilmiştir. Nüfus artışının devam etmesi nedeniyle 1979 yılında  3.kat ilavesi yapılarak derslik sayısı 18’e çıkarılmıştır. Son olarak ek  binamız da inşa edilmesiyle okulumuz 24 derslikli (2’si ana sınıfı) hale  gelmiştir.

1997 yılında yürürlüğe giren "Sekiz Yıllık Kesintisiz Zorunlu İlköğretim Kanunu" ile okulumuz Cemal Gürsel İlkokulu iken Cemal Gürsel İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür. 2012 yılında 4+4+4=12 yıllık zorunlu eğitime geçilmesiyle birlikte okulumuz Cemal Gürsel İlkokulu ve Cemal Gürsel Ortaokulu olarak ayrılmıştır. Ancak Ortaokullarla aynı binada eğitim-öğretime devam etmekteyiz. Ortaokullar sabahçı olurken, okulumuz öğlenci olmaktadır.Fakat ana sınıflarının hem sabahçısı hem öğlencisi vardır.

Okulumuzun ihtiyaca yeterince cevap vermemesi ve depreme karşı yeterince dayanıklı olmaması sebebiyle yıkılıp yeniden yapılması için ihale süreci tamamlanmış olup bu sene içinde yıkılması ve yeniden yapımına başlanması beklenmektedir.

 

 Yayın:14.12.2012 - Güncelleme:14.12.2012 - 10:35