Birimlerimiz BT Sınıfı

BT Sınıfı

Günümüz insanı bilgiye ulaşmak ve onu en iyi şekilde kullanmak için çaba göstermektedir. Geleceğin toplumunda ve iş dünyasında aranan kişi, bilgiyi en verimli şekilde kullanan kişi olacaktır. Bilgisayar bilgiye ulaşmada bilgiyi kullanmada çok önemli bir fonksiyona sahiptir. Eğitim kurumlarında da öğretim aracı olarak bilgisayar, artık bir tercih olmaktan çıkmakta, zorunluluk haline gelmektedir.

  İlköğretimin her aşamasında çocuklarımıza, onların yaş özelliklerine uygun bir öğretim programı ile bilgisayar kullanmayı eğlenerek, yaparak, yaşayarak öğretmeyi hedeflemekteyiz. Yeni bilgilere ulaşmak, ders çalışmak, ödev yapmak, proje hazırlamak, İnternetle dünyayı dolaşmak hatta eğitici, zeka geliştirici oyunlar oynamak, öğrencilerimizin bilgisayar dersinde öğreneceklerinin sadece bir bölümüdür.

 Ana sınıfından başlayarak 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerimize bilgisayar (Windows, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, İnternet, web tasarımı) eğitimi vermekteyiz. Yaşamlarının birçok alanında bu derste öğrendiklerinin kendilerine çok büyük kolaylık sağladığını görecek, belki de aldıkları eğitimle, bilgisayarı kendilerine meslek olarak seçmekte ilk adımı atmış olacaklardır.

 

  Ağ sistemiyle birbirine bağlı 42+1 adet bilgisayarın bulunduğu Bilgisayar Laboratuarımızda, Ses sistemi, Projeksiyon Cihazı, Yazıcı, Scanner gibi yardımcı donanımlar mevcuttur.

 Yayın:25.11.2012 - Güncelleme:25.11.2012 - 21:55