OKULUMUZUN TARİHÇESİ OKULUMUZUN TARİHÇESİ

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

                OKULUMUZUN TARİHÇESİ

 

 

        OKULUMUZ 1979 YILINDA, BUGÜNKÜ YERİNDE, BOSTANCI MAHALLESİ ALİ NİHAT TARLAN CADDESİ GÜMÜŞCÜ SOKAKTA, 8000 METREKARE ARSANIN ÜZERİNE BEŞ DERSLİKLİ OLARAK YAPILMIŞTIR.

         1979-1980 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA BOSTANCI İKİNCİ İLKOKULU ADI İLE EĞİTİM - ÖĞRETİME BAŞLAMIŞTIR. AYNI YIL BOSTANCI 23 NİSAN İLKOKULU ADINI ALMIŞTIR.           

         1989 YILINDA 2. KATI HAYIRSEVER EMEKLİ ÖĞRETMEN MELİHA SANVER HANIMEFENDİ TARAFINDAN YAPTIRILMIŞ VE MERHUM ANNESİ ZEHRA HANIM‘IN İSMİ, VERİLMİŞ OLUP 23 NİSAN ZEHRA HANIM İLKOKULU ADINI ALMIŞTIR.1990 YILINDA MÜFREDAT LABORATUVAR OKULU OLARAK DEVAM ETMİŞTİR. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA 8 YILLIK ZORUNLU EĞİTİME GEÇİLDİĞİNDEN 1997 YILINDAN İTİBAREN 23 NİSAN ZEHRA HANIM İLKÖĞRETİM OKULU, HAZİRAN 2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN 4+4+4 EĞİTİM SİSTEMİNE GEÇİLDİĞİNDEN 23 NİSAN ZEHRA HANIM İMAM HATİP ORTAOKULU ADINI ALMIŞTIR.

         BUGÜN OKULUMUZ 1 MÜDÜR, 1MÜDÜR YARDIMCISI 15 ÖĞRETMEN, 1 SÖZLEŞMELİ MEMUR, 3 YARDIMCI PERSONEL VE 350 ÖĞRENCİ İLE TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN İLKELERİ, DOĞRULTUSUNDA DEMOKRATİK CUMHURİYETE VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI GENÇLERİ YETİŞTİRMEYE DEVAM ETMEKTEDİR, KADIKÖY’ÜN HATTA İSTANBUL’UN EN İYİ ÖĞRENCİ YETİŞTİREN KURUM SALLAŞAN OKULU OLMAK İÇİN OKUL, YÖNETİMİ, ÖĞRETMENİ, ÖĞRENCİSİ, VELİSİ, ÇEVRESİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ DESTEĞİNİ’DE ALARAK ÇALIŞMALARINI EKİP RUHU İÇİNDE SÜRDÜRMEKTEDİR. BİLİYORUZKİ      “İYİ OYUNCULARA SAHİP OLMAK KOLAYDIR.ÖNEMLİ VE ASIL OLAN ONLARI BİRLİKTE İYİ OYNATMAYI BAŞARMAKTIR.”

         OKULUMUZUN İLK MÜDÜRÜ OLARAK SEVİM ATASEVEN SONRASINDA SIRASIYLA GÜNGÖR ÖZDİKMEN, ERYILMAZ PALA, MÜZEHHER ÖNDER, BESTAMİ YÜREKLİ, HARUN YALÇIN VE ALAEDDİN GÜNDÜZ GÖREV YAPMIŞ OLUP ŞİMDİKİ OKUL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SÜLEYMAN BADILLI 17/08/2010 TARİHİNDE GÖREVE BAŞLAMIŞTIR VE HALEN GÖREVİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

 

“BİZ KURUM OLARAK NE OLABİLECEĞİMİZİ DEĞİL, NE OLDUĞUMUZU ÇOK İYİ BİLİYORUZ.” 

Mustafa ÇENDİK

Okul Müdürü

 

                                                                                             

 Yayın:08.01.2013 - Güncelleme:28.01.2015 - 20:16