Tarihçe NECMİYE GÜNİZ ORTAOKULU TARİHÇESİ

NECMİYE GÜNİZ ORTAOKULU TARİHÇESİ

NECMİYE GÜNİZNECMİYE GÜNİZ

                                                                        

            Okulumuz 1971 yılında bugünkü yerinde geçici bir barakada eğitim-öğretime başlamış olup, daha sonra devlet yatırımı ile B blok binamız yaptırılmış ve 1979 yılında hizmete açılmıştır.

             Yetmişli yıllarda iç göç nedeniyle hızlı bir şekilde gelişen Ünalan Mahallesi, seksenli yıllara gelindiğinde nüfus yoğunluğu açısından Üsküdar’ın en büyük mahallesi haline gelmiştir. Bu nedenle öğrenci mevcudu her yıl sistematik bir şekilde artmıştır. 1980li yılların ortasında okul mevcudu bini aşmış, mevcut bina ihtiyaca cevap veremez duruma geldiğinden okul idaresi, veli ve muhtarlık yeni bir binanın yapımı için arayışa geçmiş, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kanalı ile bulunan hibeci Sayın Samim Nafiz Güniz tarafından yaptırılan yeni bina 1997 yılında hizmete açıldığından okulun ismi ve statüsü değişmiştir.

             Hibeci Sayın Samim Nafiz Güniz tarafından 1996 yılında vefat eden eşi Necmiye Güniz Hanımefendi anısına yaptırılan yeni bina 16 derslik, 2 Bilgi Teknoloji sınıfı, 1 Müdür odası, 2 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Rehberlik odası, 1 Okul-Aile Birliği odası, 1 öğretmenler odası, 1 Özel Eğitim sınıfı, Koç Firmasının 2005 yılında yaptırmış olduğu Kütüphane, 1 çok amaçlı salon olarak sekiz yıllık temel eğitim uygulamasıyla 1997 yılında eğitim-öğretime başlamış ve o güne kadar “Tepeüstü İlkokulu” olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren okulun adı İl Genel Meclisi kararı ile “Necmiye Güniz İlköğretim Okulu”olarak değiştirilmiştir.

 

 

   

 Yayın:30.11.2012 - Güncelleme:05.12.2012 - 11:53