Okulumuzun tarihi Süreci BOZKURT İLKÖĞRETİM OKULU

BOZKURT İLKÖĞRETİM OKULU

 

           

  İlk binamız 1961 yılında İl Özel İdaresi tarafından yapılmış, Zeytinburnu İlçesinin en köklü okullarındandır.Adını içinde bulunduğu Bozkurt mevkisinden aldığı düşünülmektedir.Yakınında bulunan ve şimdi yıkılmış olan Bozkurt Mensucat Fabrikası ile maddi ve manevi bir bağı yoktur.

  Okulumuz kesintisiz eğitimin başladığı 1992 yılından itibaren 8 yıllık eğitime geçmiş ve halen eğitim ve öğretim şekilde ikili olarak sürdürülmektedir.
2005 yılında gerek depreme  karşı güçlendirmek gerekse  eski binamızın  ihtiyaca cevap vermemesi açısından yine İl Özel İdaresi tarafından yenilenerek daha modern hale getirilmiştir. Okul binamızda 24 derslik,üç BT sınıfı,bir laboratuvar,bir müzik odası,bir görsel salon,iki ana sınıfı, bir Özel Eğitim Sınıfı ve idare odaları mevcuttur.

  İlçemizde ilk TKY çalışmalarının yapıldığı belli başlı okullardan birisi Bozkurt İlköğretim Okuludur. Son yıllarda idareci ve öğretmen kadrosuyla önemli başarılara imza atmaktadır. Okulumuzda hijyene oldukça önem verilmektedir.Sağlık Bakanlığı aracılığı ile yürütülen denetimlerde okulumz BEYAZ BAYRAK´´´´la ödüllendirilmiştir. Yine sosyal faalitelere oldukça önem verilmekte ve bu konularda ki iddiasını sürdürmektedir.

 Yayın:24.12.2012 - Güncelleme:26.12.2012 - 15:06