Okulumuz Hakkında

Okulumuz Hakkında

 
MEB
Okul Kodu : 750869
Okul Adı : Avcılar Anadolu Lisesi
Telefon : 0 212 5093571 Belgegeçer0 212 5095898
WEB Adresi : http://avcilaranadolulisesi.meb.k12.tr
Adres : Cihangir Mah.Talatpaşa Cad. E5 Yanyol Üzeri Avcılar / İstanbul

VİZYON
Bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, bir yüksek öğretim kurumuna hazırlanan, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir. 1. Kendisi ve çevresi ile barışık , mutlu , sevmesini bilen ; 2. Soran , sorgulayan , düşünen , karşılaştığı problemlere çözüm üretebilen ve kendisine yetebilen ; 3. Atatürkçü düşünceye sahip , bilimsel ve teknolojik yeniliklere uyum sağlayabilen , araştıran öğrenciler yetiştirebilmek ; 4. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağladığı öğrencilerin ve öğretmenlerin kendilerini gerçekleştirebildiği , eğitimde bireysel farklılıkları temel alan , 5. Sosyal ve kültürel etkinlikler ile bulunduğu çevrenin kültür merkezi olan ; 6. Üniversite sınavlarında başarı oranı yüksek olan ; Bir İstanbul Avcılar Lisesi Hedefimizdir.

MİSYON
Türkiye de demokrat, çağdaş, yurtsever, aydın bireyler yetiştirilmesinde önderlik eden eğitim kurumlarından birisi olamaya devam etmektir. Bu amaçla her kesim ve sınıftan öğrencileri kucaklamak, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de kurumun özelliği olamaya devam etmelidir. Dolayısıyla İstanbul Avcılar Lisesi her kesimden ve sınıftan yurttaşların çocuklarına, ilkellerinden hiç taviz vermeden, en çağdaş, akılcı ve yaratıcı eğitim sunmayı "MİSYON" edinmiştir. Böyle bir misyonun, Cumhuriyetin kurulmasından beri, ülkenin çağdaşlaşması ve ilerlemesinde özel bir önemi olduğunun bilincindedir. 1. Öğrenci ,öğretmen ,veli üçgeninden herkesin karar alma ve uygulama aşamalarında yer aldığı, 2. Çağımızda kullanılan teknolojik donanımların kullanıldığı, 3. Bireysel farklılıkların her eğitim ortamında hem de çalışanlar açısından dikkate alındığı, başarıların taktir edildiği, 4. Ben yerine biz düşüncesi ile hareket edilen bir okul ortamı oluşturmak hedefimizdir.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

OKUL BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : İkili Öğretim vardır. 10. Sınıf Anadolu Grubu için tekli öğretim vardır.
Ders Başlama ve Bitiş Saati : (sabahçı 11/12.Sınıflar 7:15-11:50)......(öğlenci Anadolu 9. Sınıflar: 12:00-18:05)(öğlenci 11. Sınıflar: 13:30-18:50)........... (Anadolu 10. Sınıflar: 08:50-15:00 )
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz İlçe Merkezinde olup, il merkezine 20 km uzaklıktadır.
Ulaşım : Cihangir Mah. Talatpaşa Cad. E-5 Yanyol Üzeri Avcılar / İstanbul. Okulumuz Avcılar E-5 yanyol üzerindedir, Metrobüsün "Cihangir Üniversite Mahallesi" Durağı yanındadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Pelican Mall AVM karşısındadır. Cihangir İlkokulu-Ortaokulu´na komşudur.