Görme EngellilerDerslik Sayısı: 30
Öğretmen Sayısı: 72
Öğrenci Sayısı: 1.775

18 Mart Çanakkale Zaferi Günümüzde Şehitlerimizi Andık

18 Mart 2014 Çanakkale Şehitlerini 90. Yılında Rahmetle ve Gururla Andık.

Bu zafer aziz milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Çanakkale zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin vatanın ve mevcudiyetinin canı pahasına nasıl savunacağını göstermesi bakımından, insanlık tarihi içinde ibret alınması gereken bir hadisedir. Aziz milletimizin ortaya koyduğu bu destanlar neticesinde adeta yeri bir tarih yazılmıştır.

Bu zaferle birlikte hem Kurtuluş Savaşı’nın yapılabilmesi hem de bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu için bir meşale yakılmıştır. Bu açıdan Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişe ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürülen medeniyet yürüyüşünün de en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görmek gerekmektedir.

Bu inançla, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor. 18 Mart Şehitler Günü’nde aziz şehitlerimizin manevi anısı önünde saygıyla eğiliyor ve bu vatanı bizle4re emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyoruz.

 Her santiminde bir şehit yatan, her zerresi şehit kanıyla sulanmış,şanlı bir yerdir Çanakkale.Her yer şehidimin mis kokusu cennet misali Görebildiğimiz her yerde onların yaşadıkları yazılmaktadır. öyle bir ecdadın evlatlarıyızki biz şükran ve minnet kelimelere sığmaz;varlığınızla onur azizliğinizle gurur duyuyoruz ölmeyen şehitlerimiz size yok diyenler olabilir, hatta sizin kim olduğunuzu bile bilmeyenler biz öyle bir nesilizki ;iki cihanın serverinin ümmetim diye kucak açtığı muhteşem bir ümmetiz biz sizi hiçbirzaman unutmayıp nefesler tende baki kaldığı müddetçe unutturmayacağız.Yattığınız her karış toprak bize emanet olup.... sizin için dil ve yüreğimiz ömür vaki dua olucaktır inşallah 

RUHLARINIZ ŞAD OLSUN AZİZ ŞEHİTLERİMİZ....

DUR YOLCU


Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın,
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın,
Bir vatan kalbinin attığı yerdir!.

Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda,
Gördüğün bu tümsek Anadolu´nda
İstiklal uğrunda, namus yolunda,
Can veren Mehmed´in yattığı yerdir!

Bu tümsek, koparken büyük zelzele,
Son vatan parçası geçerken ele,
Mehmed´in düşmanı boğduğu sele,
Mübarek kanını kattığı yerdir!...

Düşün ki haşrolan kan, kemik, etin
Yaptığı bu tümsek, amansız, çetin,
Bir harbin sonunda bütün milletin,
Hürriyet zevkini tattığı yerdir!...