Görme EngellilerDerslik Sayısı: 20
Öğretmen Sayısı: 22
Öğrenci Sayısı: 566

City Security Group (CSG) ve Bahçeşehir Üniversitesi´nin hayata geçirdiği "Güvenli Okul Akreditasyon Projesi" okulumuzda da uygulanmaya başlanacak.

Farklı ilçelerden 10 okul seçildi

İstanbul’da pilot olarak seçilen 10 okul şöyle:
1 - Başakşehir 
Toki Nasrettin Hoca Anaokulu
2 - Kartal Sabri Taşkın İlkokulu
3 - Pendik Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
4 - Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
5 - Bayrampaşa Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
6 - Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
7 - Sultangazi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Imam Hatip Lisesi
8 - Fatih Mimar Sinan İşitme Engelliler Okulu
9 - Bahçelievler Yenibosna Çok Programlı Anadolu Lisesi
10 - Arnavutköy Şehit Çavuş Selçuk Gürdal Yatılı Bölge Ortaokulu

Birçok başlıkta denetim yapılacak

Fiziki ve mimari güvenlik: Okulların fiziki ve mimari yapıları incelenerek risk analizleri yapılacak. Çevresinin ziyaretçi, kayıt kontrol ve denetimi, elektronik güvenlik sistemi denetlenecek. Okul iklimi ve kültürü: Okul iklimi ve kültürü için araştırmalar, anket çalışmaları yapılacak. Projede paydaşların sorumlulukları geliştirilerek, pozitif, huzurlu bir ortam yaratılacak. Projeye öğrenciler, öğretmenler veliler de katılacak. Görev tanımlamaları yapılacak.

Şiddet, madde bağımlılığı: Şiddet zorbalık ve madde bağımlığı konularını kapsayan bilinçlendirici konferanslar yapılacak, seminerler verilecek, eğitim programları hazırlanacak. Öğretmen, öğrenci ve velilere değerler eğitimi verilecek.

Okul güvenliği ve sağlığı: Okul bina ve bahçesi olmak üzere her alanında temizlik ve diğer riskler tespit edilecek. Sağlığı etkileyen sorunlar belirlenecek. Kantinler denetlenecek. Bunlarla ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

Değerler eğitimi: Bütün ders alanlarında öğrencilere değerler eğitimi bakış açısının kazandırılması hedefleniyor. Sevgi, saygı gibi evrensel ve yerel değerler birleştirilecek öğrencilerin yaşlarına uygun içerikler üretilecek.

Ulaşım servis güvenliği: Trafik kurallarına uygun olarak çocukların evden çıkıp okula ulaşımı, dersin ardından tekrar eve güvenli ulaşımı sağlanacak.

Acil durum ve kriz yönetimi: Deprem, yangın ve diğer risklere karşın uygulamalı eğitimler verilecek. Planlar oluşturulacak.