Görme EngellilerDerslik Sayısı: 16
Öğretmen Sayısı: 40
Öğrenci Sayısı: 891

Henüz Vakit Varken Yaşam Bu Kadar Değerliyken

İSTANBUL VALİSİ FİLMİMİZDE ROL ALDI

 Okulumuz 10. sınıf öğrencilerinin yürüttüğü “Henüz Vakit Varken Yaşam Bu Kadar Değerliyken” adlı sorumluluk geliştirme projesi çalışmaları bütün yoğunluğuyla devam ediyor. 12 Şubat Çarşamba günü Bağcılar’da bulunan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurs Müdürleriyle bir araya gelen öğrencilerimiz projeyi sundular ve sürücü adaylarıyla ilgili ortak çalışmalarla bir araya gelmenin önemini vurguladılar.

13 Şubat Perşembe günü ise senaryosunu öğrencilerimizin yazdığı kısa filmin çekimleri yapıldı. Basının yoğun ilgi gösterdiği filmde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bağcılar Kaymakamı Erdal ÇAKIR, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YILMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan KARAOĞLAN rol aldılar.

Uluslararası Yol Güvenliği ve Sürdürülebilir Ulaşım konusunda farkındalık geliştirmek ve geniş kitlelere ulaşmak amacıyla hazırlanan kamu spotuyla, trafik kazalarının önlenmesini amaçlanmaktadır.

Çekimler devam ederken Bağcılar Meydanı’nda fotoğraf sergisi ve broşür dağıtımı yapıldı.

 

            Aynı gün saat 18.00’da Eti Piknik Ticaret Meslek Lisesi salonunda sürücü kurslarında görev yapan usta öğreticilerle bir araya gelen öğrencilerimiz kendi yazdıkları “Suçlu Kim?” adlı oyunu sergilediler.