Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 952086
Kurum Adı : Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi
Telefon : 0212 503 64 85 Belgegeçer0212 503 63 91
WEB Adresi : http://isbl.meb.k12.tr
Adres : Yenibosna Fevzi Çakmak Mahallesi Fatih Caddesi No2 Bahçelievler /İstanbul

VİZYON
Türk Milli Eğitim amaçları ışığında; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirecek, eğitim yönetiminin bilimsel yönetmeliğine uyan, sürekli kendini sorgulayan ve geliştiren, kurum içi dinamiklerini en etkin şekilde harekete geçiren, bilgi çağının standartlarını yakalamış, toplumun sosyal, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını tespit edebilen, bu ihtiyaçlara çözüm bulma irade ve yeterliliğini kazanmış geleceği şekillendirebilecek donanım ve öğrenciler yetiştiren, yerellikten evrenselliğe ulaşmayı hedef edinen, önümüzdeki yıllarda en çok tercih edilen ÇAĞDAŞ BİR EĞİTİM KURUMU haline gelmek.

MİSYON
* Sosyal Bilimler ve Edebiyat alanında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmek, ilgi ve yetenekleri üst düzeyde olan öğrencileri bu alanlarda yüksek öğretime hazırlamak. * Öğrencilerin bilimsel, kültürel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde Türkçe ve yabancı dil öğrenmelerini sağlamak. * Öğrencileri edebiyat ve sosyal bilimler alanlarında araştırmaya yönelterek, gelişmelere ilgilerini uyandıracak ortam ve şartları hazırlamak. * Öğrencilerde geçmiş nesiller ile çağdaşları arasında ortak duyguların uyandırılmasını sağlamak. * Türk sanat ve kültür birikimini anlayıp yorumlayabilen, yeni bilgi ve projeler üretebilen bireyler yetiştirerek toplumun ekonomik ve kültürel kalkınmasına bilinçli bir şekilde katkıda bulunmak.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Merkezi Sistem
Öğretim Şekli : Tam Gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Pazartesi 08:45-16:45 Salı 08:45-16:45 Çarşamba 08:45-16:00 Perşembe 08:45-15:15 Cuma 08:45-15:15
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İstanbul Büyükşehir Belediye sınırları içinde
Ulaşım : Metro-Metrobüs-Otobüs-Minibüs YeniBosna Kuleli Durağı
Yerleşim Yeri Bilgisi : Yenibosna-Kuleli Mevkii