Okulumuz Hakkında

Okulumuz Hakkında

 
MEB
Okul Kodu : 745763
Okul Adı : Güngören İmam Hatip Ortaokulu
Telefon : 02126341299 Belgegeçer02126341296
WEB Adresi : http://gungoreniho.meb.k12.tr
Adres : Merkez Mah. Doğanbey Cad. No2 GÜNGÖREN / İSTANBUL

VİZYON
Vizyonumuz temelinde insan olan paydaşları ile karşılıklı güven içinde, olumsuz koşulları fırsata dönüştüren evrensel boyutta içselleştirilmiş öz değerleri ile yaşayan model olmak. Teknolojik gelişmeleri takip edip uygulayan, sevgi ve hoşgörü iklimi soluklayan bir kurum olarak vatansever, çalışkan, üretken, hür iradeli ve düşüncelerini ifade yeteneğine sahip milli ve manevi değerleri özümseyen bireyler yetiştirmek.

MİSYON
Evrensel değerleri öz kültüründe sentezleyen bilgi çağı insanını yetiştirmek için varız. Avrupa Birliği uyum sürecinde öğrencilerimizin mesleki farkındalıklarına rehberlik etmek için varız. Karşılaşılan sorunlara yaratıcı problem çözme yaklaşımları ile örnek okul olmak için varız. Öğrencilerimizin bütüncül gelişimlerini desteklemek amacıyla akademik yönlerinin yanı sıra kültürel ve sportif faaliyetler sağlamak için varız. Karşılıklı güven içindeki paydaşların olumlu okul kültürünün bir parçası olması için varız.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

OKUL BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : KALORİFER
Öğretim Şekli : NORMAL EĞİTİM
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20 - 14:30 (PAZARTESİ,SALI,PERŞEMBE,CUMA) 08:20 - 15:20 (ÇARŞAMBA)
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Güngören Köyiçi mevkiindedir. Güngören Kaymakamlığına yaklaşık 500 m uzaklıkta olup,özel Güngören Hastanesinin karşısındadır.
Ulaşım : Bakırköy Esenler Atışalanı otobüs ve minibüsleri okulumuzun önünden geçmektedir. Eminönü Haznedar 92 C ve Beyazıt Bağcılar 92 B otobüsleri okulumuza ulaşabileceğiniz en önemli Toplu taşıma araçlarıdır. Ayrıca Bağcılar Çiftlik- Topkapı minübüsleri de Kaymakamlığın önünden geçmektedir. Tramway hattını kullanan yolcular Kabataş-Bağcılar tramvay hattında Soğanlı durağında indiklerinde ya minibüse binerek Köyiçinde inecekler ya da 10-15 dakika yürüyerek okulumuza ulaşabileceklerdir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Merkez Mah. Doğanbey CD. No:1 Güngören / İSTANBUL