Haberler Kimya Sanayicileri OSB´de Mesleki Eğitim Sisteminin Tanıtımı ve Bilgilendirmesi Amaçlı Seminer Yapıldı.

Kimya Sanayicileri OSB´de Mesleki Eğitim Sisteminin Tanıtımı ve Bilgilendirmesi Amaçlı Seminer Yapıldı.

Kimya Sanayicileri OSB´de OSB Bünyesindeki Firmalara Hayat Boyu Öğrenmede Mesleki Eğitim SistemininTanıtımı Yapıldı. 14/12/2012-Saat: 10:00

 

Mesleki Eğitim Sisteminin Tanıtımı Kimya Sanayicileri OSB´de OSB bünyesindeki firmalara Hayat Boyu Öğrenmede Mesleki Eğitim SistemininTanıtımı konulu seminer verildi.
Mesleki Eğitimi Tanıtım

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürümüz Ali YEGİN, Katılımcılara "Tuzla İlçesindeki firmalara mesleki eğitim konularında rehberlik etmekte gönüllü olduğumuzu, ülkemizde mesleki eğitime son yıllarda giderek daha çok önem verildiğini, nitelikli işgücü yetiştirmekte var olan kapasitelerin el birliği ile değerlendirildiğinde mükemmel sonuçlara erişileceğini, alaylı tabir edilen herhangi akademik bir eğitimi olmayan ancak yıllardır bir meslekte çalıştığı halde mesleki eğitim belgesi olmayan kişilerin mesleki eğitim almasının yasal bir zorunluluk haline geldiğini ve bu eğitimlerin Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çatısı altındaki eğitim kurumları ile karşılanabileceğini, bizim de Tuzla Mesleki Eğitim Merkezi olarak hizmete hazır olduğumuzu" ifade ettiler.

Mesleki Eğitimi Tanıtım

Seminerde çıraklık, kalfalık ve ustalık süreçlerinin yanı sıra hizmet ve denklik belgelendirme konularında 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu ve Mesleki Teknik Eğitim yönetmeliğinin ilgili maddeleri hakkında bilgi verildi.Hayat boyu öğrenmenin geliştirilmesi konusunda Bakanlık ve Genel Müdürlük nezdinde yapılan yürütülen projeler hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Yetişkinlerin meslek eğitimlerine yönelik yürütülen eğitim programları anlatıldı.

Mesleki Eğitimi Tanıtım

Firma temsilcilerinin eğitim süreci ile ilgili soruları cevaplandı. Seminer sonunda katılımcılara bilgilendirme broşürleri ve kitapçıkları dağıtıldı.

Mesleki Eğitim Sisteminin Tanıtılması  Mesleki Eğitim Sisteminin Tanıtılması
 Yayın:14.12.2012 - Güncelleme:19.01.2014 - 10:08