Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 742439
Kurum Adı : Birlik İlkokulu
Telefon : 0212 430 19 97 Belgegeçer0212 430 19 98
WEB Adresi : http://esenlerbirlikilkokulu.meb.k12.tr
Adres : Esenler Birlik İlköğretim Okulu Birlik Mah. Kazım Karabekir Cad.No168 Esenler / İSTANBUL

VİZYON
Esenler Birlik Orta Okulu (Ne Olmak İstiyoruz?) İdeallerimiz,ulaşacağımızı düşünmediğimiz hayallerimizdir. VİZYONUMUZ: Biz Birlik Orta Okulu olarak istiyoruz ki; 1-Okulumuzda eğitim-öğretim temel ihtiyaç olarak kabul edilsin, 2-Okulumuzda her öğrenciye ,her türlü fırsatın verildiğini veliler bilsin ve bize destek versin,güvensin, 3-Okulumuzda öğretmenler ve öğrenciler birbirlerinin gelişimine yardımcı olsun, 4-Çalışanlar doğru çalışmaları yapsınlar ve haklı oldukları zaman gelecek tepkilerden çekinmesinler, 5-Bilgiyi, teknolojiyi kullanmak öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için öncelikli olsun, 6-Bilgiyi kullanan, yeni bilgiler üreten öğretmen ve öğrencilerimiz olsun bu bilgileri çevre ile paylaşsınlar, 7-Oklumuzda bütün personel mükemmele ulaşmak için çaba harcasın.

MİSYON
Esenler Birlik Orta Okulu (Neden Varız?) MİSYONUMUZ : Biz Birlik Orta Okulu olarak; 1-Bütün öğrencilerin eğitim-öğretimlerini sağlamak, 2-Bütün öğrencilerimizin öğretmen ihtiyacını karşılamak, 3-Öğrencilerin bilgili,becerili ve kendine güvenen bireyler olarak Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, vatanını ve milletini seven kişiler olarak yetişmelerini sağlamak, 4-Onlara fırsat vererek çağımıza uygun gelişen teknolojiye cevap verebilecek davranış ve beceriler kazandırmak. 5-Öğrencilerimizi,öğretmenlerimizi,yöneticilerimizi ve velilerimizi 21. yüzyıla hazırlamak. 6-Okul toplumunun gelişmesini sağlamak için burada bulunmaktayız ve çalışmalara devam etmekteyiz.

BAŞARILAR
Yok

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz-Kalorifer
Öğretim Şekli : İkili öğretim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 12:50-17:50
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Yok

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Esenler ilçe merkezine 10 dakika uzaklıkta.
Ulaşım : Okulumuza ulaşım; Belediye otobüsü ile 336B (Bakırköy-Turgutreis Mah.),33B (Eminönü-Giyimkent) ,89C-89T-92K-92Ş-97G-33Y-146T-146M (Taksim ,Eminönü,Beyazıt,Mecidiyeköy) araçları okulumuza yakın Birlik Durağından geçmektedir. Minibüs ile ; Merter-Tekstilkent ve Karabayır-Topkapı hattı okulumuz durağından geçmektedir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Esenler İlçesi Birlik Mahallesi No:168 , E-5 kara yoluna yakın mesafede deprem parkı civarındadır.