Haberler

Mavi gün kolejiyle yapilan satranç yarismasida birinci olan Yaprak Kardelen ve Ecrin Görgeç´i tebrik eder, öğrencileri bu tür yarışmalara teşvik eden ve hazırlayan ana sınıfı öğretmenlerimize de teşekkür ederiz.

Devamı...

Okulumuz ve ilçemiz etkinliklerinde sahne alacak grubumuz salı ve perşembe günler okulumuzda çalışmalarını yürütüyorlar. Fotoğraflar için haberin detayına bakınız.

Devamı...

14.01.2014 İSTANBUL OKULLAR ARASI SATRANÇ ŞAMPİYONASI YILDIZLAR KATEGORİSİNDE OKULUMUZ 7-H SINIFI ÖĞRENCİSİ EMİRHAN AKBURAK 4 MAÇINDAN 3´ÜNÜ KAZANARAK BİR ÜST TURA ÇIKMIŞTIR.SPORCUMUZU TEBRİK EDER,KENDİSİNE ÜST TURLARDA BAŞARILAR DİLERİZ

Devamı...

Resim kategorisinde 4/A sınıfından Hayrunisa Günbeyi, şiir kategorisinde de 3/A sınıfından Gülay YILDIZ birinci olmuştur. Yarışmaya gönderilen diğer eserlerde okulda yapacağımız sergi ile öğrenci ve velilerimizin beğenisine sunulacaktır. Eserleri görmek için habere tıklayınız.

Devamı...

Okulumuzun öncülüğünü yaptığı projemizde Sultangazi ilçesi öğrencileri Şırnak İdil İlçesi Açma Köyü Ortaokulunun kütüphanesini kuruyor.

Devamı...
Devamı...

Dünya Çocuk Kitapları Haftası sebebiyle okulumuzda yapılan ilçe kutlama programımızda yazar Nilgün ILGAZ, öğrencilerimiz ile söyleşi gerçekleştirdi.

Devamı...

Yeni sınav sistemi hakkında merak edilen sorular İçin haberin içeriğindeki sunuyu inceleyiniz.

Devamı...

Fevzi Kutlu Kalkancı İlk/Orta Okulu Lösemi Ve Engelli Farkındalığı Eğitimi Etkinliği kapsamında farkındalık oluşturmak için öğrencilerimizle bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. Broşür dağıtımı, konu ile ilgili sinema gösterimi, empati kıyafetleri vb. etkinlikler ile öğrencilerimize farkındalık kazandırmak amaçlanmıştır. Etkinliğin planlanmasında ve organizasyonunda emeği geçen rehber öğretmenimiz Altan AYKAÇ´a Gül UĞURLU´ya, Vedat Göktaş teşekkür ederiz.

Devamı...

2013/2014 eğitim öğretim yılında okulumuza 550 adet birinci sınıf öğrencisinin kaydı yapıldı. 12 şubeden oluşan birinci sınıf zümresi öğretmenleri çocuklarımızın okula uyumları için  planladıkları etkinlikleri gerçekleştirdi. Çocuklarımız sınıflarında uyum etkinliklerini yaparken velilerimiz de okul rehber öğretmenlerimizin vermiş olduğu seminere katıldılar. Etkinliklerden görüntüleri için tıklayınız.

Devamı...

Sınavla öğrenci alan orta öğretim kurumlarına 1 öğrencimiz Fen lisesi, 1 öğrencimiz  öğretmen Lisesi, 16 öğrencimiz Anadolu Lisesi, 6 öğrencimiz Sağlık Meslek Lisesi, 15 öğrencimiz İmam Hatip Lisesi, 10 öğrencimiz Teknik ve End. Meslek Lisesine yerleşti. Liste için tıklayınız.

Devamı...

Liste için tıklayınız.

Devamı...

İller Arası Yerdeğişikliği Tayini İle Okulumuza Atanan Barış AKSU, Ersin ÇELİK, Dilek YILMAZ, Ümüt KAYA ve Pınar Demirtaş TEKE;

 SİZLERLE UZUN YILLAR BERABER ÇALIŞMAK VE GÜZEL  PROJELERE İMZA ATMAK DİLEĞİYLE OKULUMUZA HOŞGELDİNİZ...

Devamı...

Törende okul birincisine,ikincisine ve üçüncüsüne okul müdürümüz tarafından ödülleri takdim edildi. Eğitim öğretim yılı içerisinde  başarı elde etmiş diğer  öğrencilerimize de ödüllerin verildiği törenden sonra karne dağıtımı yapıldı.

Devamı...

Etkinliğe velilerimizin yanı sıra okulumuzu ziyarete gelen ABD´li öğrenci grubu da katıldı. Öğrencilerimizin eserlerini sunduğu programın hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimize, velilerimize ve özellikle sınıf öğretmenimiz Hilal DEMİR´e teşekkür ederiz. Fotoğraflar için tıklayınız.

Devamı...

Adventure Cross Country & Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu işbirliği ile okulumuzu ziyaret eden ABD´li öğrenci grubuna okulumuz ev sahipliği yaptı. Fotoğraflar için tıklayınız.

Devamı...

1/C sınıfının okuma bayramı etkinliği yapıldı. Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimize, velilerimize ve sınıf öğretmenimiz Nurgül AŞKARA´ya teşekkür ederiz. Fotoğraflar için tıklayınız.

Devamı...

4/E sınıfının mezuniyet programı yapıldı. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimize, velilerimize ve sınıf öğretmeni Senar CAN´a teşekkür ederiz. Fotoğraflar için tıklatınız.

Devamı...

1/D sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu okuma bayramı etkinliği yapıldı. Katkılarından ve emeğinden dolayı sınıf öğretmenimiz Şenay ŞENEL´e teşekkür ederiz. Fotoğraflar için tıklayınız.

Devamı...

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı´ndaki standımızı Milli Eğitim Bakanımız Nabi AVCI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer YILDIZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar DEMİR ziyaret ederek projemiz hakkında bilgi aldı. Standımızda İstanbul´un birçok ilçesinden konferansa katılım gösteren eğitimcilere ve eğitim yöneticilerine iyi örneğimiz hakkında bilgi vererek fikir alışverişinde bulunduk .Fotoğraflar için tıklatınız.

Devamı...
Devamı...

Çalışmalarından dolayı 1/L sınıfı öğrencilerine, velilerine ve sınıf öğretmeni Dilek YILDIRIM´a teşekkür ederiz. Okuma Bayramı etkinlik fotoğrafları için tıklayınız.

Devamı...

1/N sınıf öğretmeni Hüseyin GÜMÜŞKAYA´nın hazırlamış olduğu okuma bayramı etkinliğine katılım yoğundu. Fotoğraflar için tıklayınız.

Devamı...

Her yıl çıkardığımız okul dergimizin yeni sayısı çıktı. Dergiyi okul idaresinden temin edebilirsiniz.

Devamı...

Yapılan yarışmada 8/E sınıfından Sevde SAVAŞ birinci, Enes BAYGUT ikinci, Berfin KANBAĞ ise üçüncü oldu. Melek Bayram, Hacer KOCABEY, Fatma ALTUĞ, Ayşegül TAVUKÇU, Rahim ÇOBAN, Ebru YÜCEL ve Senanur KARATAŞ ise mansiyon ödülü aldı.

Devamı...

Oyunlardan görüntüler için tıklayınız.

Devamı...
Devamı...

Fotoğraflar için tıklayınız.

Devamı...

İlçe Milli Eğitim müdürümüz Yaşar DEMİR, öğrencimize 7/A sınıfında, mahalle muhtarımız Bayram DÖĞER, okul müdürümüz Abdulbaki MURAT ve öğrencilerimizin huzurunda hediyesini takdim etti. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Devamı...

İlçe milli eğitim müdürümüz Yaşar DEMİR ve mahalle muhtarımız Bayram DÖĞER´in açılışını yaptığı kermesimize tüm velilerimiz davetlidir.

Devamı...

 Kütüphaneler haftası sebebiyle okulumuzda  kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek için 25/04/2013 perşembe günü ilk derste öğretmen,öğrenci,hizmetli,bekçi,kantinci herkes kitap okudu.

Devamı...

Resimleri görmek için tıklayınız.

Devamı...

Okulumuz öğretmenlerinin liderliğinde öğrencilerimizin hazırladığı programdan görüntüler için tıklayınız.

Devamı...

Müzik grubumuzun 23 Nisan töreninde sunacağı mini konsere tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz davetlidir.

Grup Üyeleri 6/E sınıfından Mizgin EREN, 8/E sınıfından Elif ÇAKMAK, 7/D sınıfından Sena AÇIKGÖZ, 6/E sınıfından Furkan POSTA, 7/C sınıfından Ece KARAÇAY

Grubun oluşumunda ve çalıştırılmasında emeği geçen sınıf öğretmenimiz Onur BÜYÜKAŞIK ve müzik öğretmenimiz Gülen FIRAT´a teşekkür ederiz.

 

Devamı...

Kutlu Doğum Haftası sebebiyle okulumuzda öğrencilerimizin hazırladığı eserlerden görüntüler için tıklayınız.

Devamı...

1. Sınıflar arası 23 Nisan şiirleri okuma yarışmasında birinci olan 1/L sınıfından Zehra ÖZÜBEK´i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı...

23 Nisan Şiirleri Okuma Yarışması kapsamında 4. sınıflar arasında yapılan şiir okuma yarışmasında 4/E sınıfından Semra DELİKAN birinci olmuştur.

Devamı...

Beyaz Masa Menüsüne Tıklayarak Her Türlü Soru, Öneri, Şikayetlerinizi Bize İletebilirsiniz.

Devamı...

21 Mart Nevruz Bayramı

 

Nevruz (Yeni Gün)

 

Devamı...

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.”

Devamı...

Okulumuz Türkçe öğretmeni Himmet DEMİRCİ liderliğinde öğrencilerimiz Beyza Kahraman, Şirin TAŞÇI, Buket ERDOĞAN, Fatma EZER, İrem Sedanur SESLİ, Rabia TAN, Sema YILMAZ, Eda ŞİRİN, Gizem İLHAN, İhsan AMAN, Muhsin AMAN´nın hazırladığı etkinliğimizde İstiklal Marşı´nın kabulünün yıldönümü kutlanarak, Mehmet Akif Ersoy´un hayatından ve istiklal marşının yazılış sürecinden bahsedildi. Şiirler,türküler ve slaytlarla renklendirilen programımızda öğrencilere ´Vatan Sevgisi" bilinci aşılanması hedeflendi. Çalışmalarından dolayı öğretmenimize ve çok değerli öğrencilerine teşekkür ederiz.

Devamı...

Okulumuz satranç antrenörü öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize yönelik ücretsiz satranç kursları verilmektedir. Öğrencilerimizin sosyal ve zeka gelişimine bu şekilde katkıda bulunan öğretmenlerimize teşekkür eder çalışmalarının devamını dileriz.

Devamı...

Okulumuzda sınıf öğretmenlerimiz tarafından yetişkinlere yönelik ücretsiz okuma-yazma kursu verilmektedir.

Devamı...

Okulumuz Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni Mehmet Titiz 28/02/2013 perşembe günü ortaokul öğrencilerimize "Peygamber Efendimizin Hayatından Nezaket Ve Görgü Kuralları Üzerine Örnekler" konulu seminer verdi.

Devamı...

Okulumuz 6/F Sınıfı Öğrencileri 03/03/2013 pazar günü Hüseyin KOÇDAĞ öğretmenleri ile "Edinin annesi nerede" isimli tiyatro oyununu izlemeye gittiler.

Öğrencilerimizi kültürel etkinliklere yönlendirme konusundaki çabalarından dolayı öğretmenimize teşekkür eder bu tarz etkinliklerin devamını dileriz.

Devamı...

7/A Sınıfında okuyan öğrencimiz Furkan KAYA, Türkiye Şampiyonası Balkan Seçmesi Türkiye üçüncüsü olmuştur. Öğrencimizi tebrik ederiz.

Devamı...

6/A sınıfında okuyan öğrencimiz Melisa Nur ÜZEL, 2001-2002 Doğumlu Bayanlar Kata Takımı Türkiye üçüncüsü olmuştur.

Devamı...

24 Şubat 2013 ile 03 Mart 2013 tarihlerinde rehber öğretmenlerimiz tarafından babalara özel veli eğitim semineri yapıldı. 6 farklı oturum halinde yapılan seminerlerimizde 45 dakikalık sunumlar yapıldı. Babalara aile içi iletişim ve çocuklarda davranış bozukluğunun giderilmesi konusunda bilgiler verildi.

Devamı...