Basında Okulumuz Okulumuz Açıldı

Okulumuz Açıldı

Anadolu Öğretmen Lisemiz Açıldı

Anadolu Öğretmen Lisemiz Açıldı

 

Bayındırda yeni açılan Anadolu Öğretmen Lisesi, 60 öğrencisiyle eğitim öğretime başladı. 24 Eylül 2011 - 11:28

 

Geçici olarak Zeytinovadaki 80. yıl ilköğretim okulunun binasında olan Anadolu Öğretmen Lisesi 60 öğrencisi ile eğitim öğretime başladı. 19 Eylül pazartesi düzenlenen tören ile açılan okulun müdürü Yusuf Duman, Anadolu Öğretmen Lisesi´nin Bayındır için önemli bir okul olduğunu belirterek, "Burada vatana, millette hayırlı birer evlat yetiştirilmesi için öğretmenlerimizle ve velilerimizle birlikte çaba göstereceğiz.

Başarılı öğretmenler, avukatlar, doktorlar, mühendisler yetiştireceğiz.´´ dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Sevinçte, Anadolu Öğretmen Lisesi´nin eğitim açısından büyük bir kazanç olduğunu belirterek, "Bayındırda eğitim ve öğretimde başarı düzeyini yükseltiyoruz. Bayındır genelinde başarılı öğrencilerimiz çıkıyor. Bu başarıları daha çok yukarı çekmek için tüm çalışmalarımız sürüyor” dedi.

 

Bayındırlı Hemşerilerime Bir Sözümüz Vardı

 

Okulun açılış töreninde konuşan Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş “Bayındırlı hemşerilerime bir sözümüz vardı. Bayındıra Anadolu öğretmen lisesinin açılmasını sağlamaktı. Artık bu eğitim yuvası ilçemizde açılarak eğitim ve öğretimine başlamıştır. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına kadar Bayındır merkezimizde Anadolu Öğretmen Lisemizin kendi binasında eğitimine devam etmesini sağlayacağız ” dedi.

 

Öğrenci Yurdunu da Önümüzdeki Yıla Yetiştireceğiz

 

Kertiş konuşmasına şöyle devam etti ; “Okulumuza yer tahsisi yapılmış olup. Milli Eğitim Bakanlığımızdan okul binasının yapımı için ödenek çıkmıştır. Ayrıca öğrencilerimizle ilgili olarak öğrenci yurdumuzu da önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz. Onunda buradan müjdesini vermek istiyorum. Belediye olarak Zeytinovadaki okulda okuyan öğrencilerimizin önümüzdeki yıla kadar ulaşım servis hizmetini de sağlayacağız. Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüzle hep beraber bu öğrencilerimizin önümüzdeki yıla kadar her türlü eğitimle ilgili sorunlarına karşı çözüm içinde olacağız. Bu güzel çalışmalarda verdikleri desteklerden dolayı başta Milli Eğitim Bakanımıza, Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, tüm bürokratlarımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum ” dedi. (M.Akif Avşar)

 Yayın:05.12.2012 - Güncelleme:04.09.2014 - 13:50