Görme EngellilerDerslik Sayısı: 5
Öğretmen Sayısı: 8
Öğrenci Sayısı: 14.145

2014-2015 Kayıt Yenileme

1. YENİ KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİ ADAYI BELİRLENEN KATILIM BEDELİNİ BANKAYA YATIRMAK ZORUNDADIR.

2. 2014/2015 YILINDA BİR DÖNEM İÇİN YENİ KAYIT KATILIM BEDELİ TOPLAM  25 TL´DIR.

3. BU BEDELİN 20 TL´SINI ZİRAAT BANKASI,VAKIFLAR BANKASI VEYA HALK BANKASININ( HALK BANKASI AYRICA HAVALE ÜCRETİ TALEP ETMEKTEDİR.) HERHANGİ BİR ŞUBESİNDEN T.C KİMLİK NUMARANIZI BEYAN EDEREK ÖDEDİKTEN SONRA DEKONTUN BİR NUSHASINI KAYIT ESNASINDA YANINIZDA BULUNDURUNUZ.

4. BEDELİN 5 TL´SINI ZİRAAT BANKASI BORNOVA ŞUBESİNİN  43239517 - 5001 NOLU  HALK EĞİTİM MERKEZİ OKUL AİLE BİRLİĞİ HESAP NUMARASINA YİNE TC NUMARASI İLE ÖDEDİKTEN SONRA DEKONTUN BİR NUSHASINI KAYIT ESNASINDA YANINIZDA BULUNDURUNUZ.

5. KAYIT  BEDELİNİN ÖDENDİĞİNE DAİR BİLGİLERİNİZ  AÇIK ÖĞRETİM SİSTEMİNDE GÖRÜNMEKTE VE BU SAYEDE KAYIT İŞLEMİNE SİSTEMDEN ONAY VERİLEBİLMEKTEDİR.

6.AÇIK ÖĞRETİM KAYIT BEDELİ 20 TL NIN YANLIŞ TC İLE YATIRILMASI EKSİK YADA YANLIŞ ÖDENMESİ GİBİ DURUMLARDA SİSTEMDE KAYIT İŞLEMİ GÖRÜNMEDİĞİNDEN KESİNLİKLE YAPILAMAMKTADIR. BANKADA YAPTIĞINIZ İŞLEM DEKONTUNU KONTROL EDİNİZ.

 

Kimlerden Kayıt Ücreti Alınmaz?

 

a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

b) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından, 

c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar; 

d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler, 

 Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrencilerimiz durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır

Söz konusu belgelerin iki adet fotokopisi aslıdır gibi yapılarak bir tanesi öğrenci dosyasına  konulacak diğeri de istenildiğinde Açık Öğretim lisesine gönderilmek üzere muhafaza edecektir. (şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarından evlenenler katılım bedeli muafiyetinden yararlanamaz.)

 

Not: Yeni Kayıt katılım bedelleri her yıl Açık Öğretim Lisesince belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu  hesabına ayrı ayrı yatırılır.