Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 739416
Kurum Adı : Koyunyurdu Ali Kara Ortaokulu
Telefon : 474 476 13 52 Belgegeçer0
WEB Adresi : http://koyunyurdu.meb.k12.tr
Adres : Koyunyurdu Köyü / Selim / Kars

VİZYON
Öğrencilerimizin; kendine güvenen, ideallerini gerçekleştirmeye istekli,toplum içinde başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyan birey olmalarını sağlamak, Her çocuğun içindeki yaratıcı, çok yönlü, haklarını koruyabilen,güven, hoşgörü ve sevginin hakim olduğu bir ortam yaratmak, Çocuklarımıza mutlu ve başarılı bireyler olma isteğini ve yeteneğini kazandırmak

MİSYON
Ulusal ve evrensel değerlerin farkında olup, değişime ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Bilginin yanında uygar davranışın önemini bilen bir gelecek nesil yaratmak, sevgi ve saygının; güven ve huzur sağlandığı, mutlu ve gurur duyacağımız başarılı bir okul olmak hedefimizdir.

BAŞARILAR
2012 yılı Seviye Belirleme Sınavı (SBS)´ında okulumuzun 8. sınıfından beş öğrencimiz Anadolu Liselerine yerleşmiştir. Ayrıca 2011 - 2012 Eğitim Öğretim yılında ilçemizde ilköğretim okulları arası yapılan bilgi yarışmasında okulumuz üçüncü olmuştur.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Sobayla
Öğretim Şekli : Tam Gün (Tekli)
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Ders Başlangıç: 08:30 - Ders Bitiş: 14:20 SBS Kurs Zamanında Ders Başlangıç: 08:30 - Ders Bitiş: 16:00
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Okulumuz bahçesinde bulunan lojman ve köy konağı derslik ve idare binası olarak kullanıldığı için lojmanımız bulunmamaktadır.

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulmuzun bulunduğu Koyunyurdu Köyü, Kars il merkezine 34km; Selim ilçe merkezine 14 km. uzaklıktadır.
Ulaşım : Köyümüze Ulaşım Hergün Kars il merkezinden ve Selim ilçe merkezinden kalkan köy minibüsleri ile olmaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Köyümüz Kars ilinin Selim ilçesinin Koyunyurdu Köyü´nde yer almaktadır.