Haberler

Değerler Şehri Kayseri Projesi kapsamında okulumuzda yapılan çalışmalardan görüntüler.

Devamı...

Pozitif izcilik kulübü ile Kur’an-ı Anlama Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması” 9 Mart 2014 tarihinde Türkiye genelinde yapıldı. A, B, C, D ve E kategorileri olan yarışamaya okulumuz öğrencileri A kategorisinden katıldı. Toplamda 49 öğrencimizin katıldığı yarışama da Kayseri’den yaklaşık olarak A kategorisinde 1250 öğrenci katıldı. 8B sınıfı öğrencilerimizden Fatma GEÇİM Kayseri 3.’sü oldu. 

Devamı...

Okulumuz öğretmenlerinden, öğretmen evi korosu ve dışarıdan katılan müziğe gönül vermiş müzik severlerden oluşan okul koromuz çalışmalarına başladı.

Devamı...

Siyer Yarışmasında birinci olarak finale kaldık. Beş ilçe okuluyla yarışan okulumuz yarışma sonunda birinci oldu ve finale kalmaya hak kazandı. Yarışma arasında müzik öğretmenimiz eşliğinde okulumuz öğrencileri ilahi dinletisi yaptılar. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarız.

Devamı...

7. Sınıflar arasında yapılan Matematik bilgi yarışmasına 10 sınıf katıldı.Katılan sınıflar arasından 7F sınıfı birinci olmuştur.7B ve 7G sınıfları 2.liği paylaşmıştır.Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılarının devamını diler,1. olan 7F sınıfı öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Devamı...

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü kapsamında Mehmet Akif Ersoy düzenlenen tiyatro gösterisi ve şiirlerle anıldı. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz 99. yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Devamı...

Comenius kapsamında okulumuz öğretmen ve öğrencileri İtalyaya gittiler

Devamı...

7. bölge ortaokullar arası "Peygamber Efendimizin Hayatı" konulu bilgi yarışmasında okulumuz 1. oldu. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Devamı...

Okulumuzda, öğretmenimiz Mustafa YILDIRIM´ın rehberliğinde Deprem Tatbikatı yapıldı. 

Devamı...

Okulumuzda 2005 yılından itibaren görev yapan müdür yardımcımız Osman Büber 8 yıldır hizmet etmekte olduğu bu görevinden ayrılarak, 80.yıl İşitme Engelliler okulunda göreve başlamıştır. Okulumuza vermiş olduğu emek ve özveriden ötürü teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

Devamı...

2013-2014 Eğitim Öğretim yılı 1. dönem içinde 6-C sınıfı ve sınıf rehber öğretmeni İsmihan ALTUN´un sınıf velileri arasında yapmış olduğu kitap okuma yarışmasında dereceye giren velilere ve okul öğrencilerimizin çeşitli etkinliklerde göstermiş olduğu başarılarına istinaden düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Devamı...

   Velilere yapılan anket sonucu %60 forma benimsenmiş olup serbest kıyafet uygulaması sona erdirilmiştir. En geç 01/01/2014 tarihine kadar tüm öğrenciler formalarını temin etmiş olacaklardır. Bu tarihte serbest kıyafet sona erecektir.

Devamı...

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Eğitim Programı çerçevesinde , okulumuzda Trafik Kuralları ile eğitim verilmiştir.Trafik Polisi Yılmaz Ertürk tarafından yapılan sunumu öğrencilerimiz ilgiyle takip etmiştir.

Devamı...

Okulumuz 24 Kasım Öğretmenler Gününü çoşkuyla kutladı.

Devamı...

Türk Diabet Cemiyeti -Kayseri Şubesi tarafından görevlendirilen Dr.Abdullah KORKUT tarafından,öğrenci ve velilerimize ´´Diabet´´konulu seminer verilmiştir.Seminerin düzenlenmesini sağlayan Öğretmenimiz Şeref Kılınç´a ve Türk Diabet Cemiyeti -Kayseri Şubesi´ne teşekkür ederiz.

Devamı...

Okulumuzdan bir ekip, Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen “Living in a Multicultural Europe WithoutLosingourOwnİdentity – Kültürünü Kaybetmeden Avrupa’da Yaşamak” adlı Comenius Projesi kapsamında, Projenin 4. çalışma ziyaretini yapmak üzere Lüksemburg’un Erpeldange şehrinde bulundular.

Devamı...

Okulumuzda, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 75´inci yıldönümü nedeniyle 10 Kasım Atatürk´ü anma programı kapsamında, anma töreni düzenlendi. Saat 09´u 5 geçe çalan sirenle birlikte 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Konuşmalar,şirler ve sevdiği şarkılar okundu.
Devamı...

2005 Yılından itibaren Okulumuz Müdür Yardımcısı  olarak görev yapan Muttalip DİLEK  Şaban Fazlıoğlu Anaokulu Müdürü olarak atanmıştır. Kendisine yeni görevinde başarı ve mutluluklar diliyoruz.   

Devamı...

Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 90. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun"

Okulumuzda da bayram töreni coşku ile kutlandı.

Devamı...

Okulumuz Okul-Aile Birliği Genel Kurulu 27 Ekim 2013 Pazar günü Saat: 10:30´da okulumuz çok amaçlı salonunda yapılacaktır.

Genel Kurulumuza tüm öğrenci velilerimiz davetlidir.

Devamı...

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organize ettiği Geleneksel 11.Toplu Ödül Töreni yapıldı.

Törende Eğitim, Kültür ve Spor Dallarında Dünya Dereceleri, Türkiye Dereceleri ve İl dereceleri alan öğrencilerimiz ödüllendirilmiştir

Okulumuz ve öğrencilerimiz bazı dallardaki derecesi ile ödül almıştır. 

Devamı...

  Okuma yarışmasında 1. 8/C Aygül Kaçan 84 puanla, 2. 8/E Beyzanur Fındıkçı 83 puanla ve 8/C Gizem Uyumsal 83 puanla, 3. 8/E Enes Fazıl Ejder 80 puanla, 4. 8/E Melda Aleyna Ayaz 77 puanla, 5. 8/E Dilara Dal 76 puanla dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Devamı...

Pınar´ın düzenlediği " Resim Yarışması"´nda Okulumuz 25.535 adet resim göndererek 3. olmuştur. Bu derece ile okulumuz 1 adet Masaüstü Bilgisayar almaya hak kazanmıştır. Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Seval AKSOY ve tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı...

Okulumuz Anasınıfları tarafından yılboyu yaptıkları çalışmalardan oluşan bir yılsonu sergisi yapıldı.Sergimiz 17 Mayıs 2013 tarihinde okulumuz çok amaçlı salonunda açıldı.Velilerimizin yoğun ilgisi vardı.Okul idaresi çalışmalarından dolayı öğretmenlerimizi bir demet çiçekle kutladı. 

Devamı...

Baharın gelişini müjdeleyen, farklı coğrafyalarda özellikle Türki devletlerde köklü ve zengin bir gelenek olarak yaşatılan Nevruz bayramı, Okulumuzda birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde, çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Devamı...