Haberler

Matematik ve Fen Bilimleri alanında bu yıl 10.su düzenlenen "Bu Benim Eserim" proje yarışmasında 7-E sınıfı öğrencilerimizden Tuğçe ÇAKICI´nın "ÇOK FONKSİYONLU SÜPER ÇANTAM" projesi  1212 eser arasından seçilip ilk 50 proje arasına girmiş ve  5-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kadir Has Kongre merkezinde sergilenmeye layık bulunmuştur.Kendisini tebrik ediyoruz.

Devamı...

13 Mayıs Çarşamba günü okulumuzda yapılan kermese büyük katılım olmuştur.Kermesimize maddi manevi desteklerini esirgemeyen çok değerli velilerimize , hem organizasyon hem satışta büyük emek sarfeden öğretmenlerimize ve idarecilerimize, her türlü etkinlikte aktif çalışan sevgili öğrencilerimize ve kermesimize katılan halkımıza yürekten teşekkür ediyoruz.

Devamı...

05.05.2015  salı günü Melikgazi Emniyet Müdürlüğünden Polis memuru Y.Ertürk okulumuzda ´ Trafik Güvenliği ve Eğitimi´ konulu sunu yapmıştır.

Devamı...

7 Mayıs 2015 Perşembe günü okulumuzda Bilim Şenliği yapılmıştır.Şenliğimize katılan Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tuncay DEMİR, Okul Müdürlerimiz, Öğrencilerimiz ve velilerimize teşekkür ediyoruz.Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor , başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 95. yılını çoşkuyla kutladık.Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.Bayramımız kutlu olsun.

Devamı...

7 MAYIS 2015 tarihinde 11:00 - 17:00 saatleri arasında okulumuz çok amaçlı salonunda "Tübitak 4006 Bilim Fuarı" şenliği yapılacaktır. Tüm velilerimizin katılımlarını bekliyoruz.

Devamı...

Okulumuz Satranç Takımı 8-9-10 Nisan 2015 tarihlerinde Kadir Has Stadyumunda İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kayseri Okullar Arası Satranç turnuvasına katılmıştır.Atrenörleri Tarık BAYRAKDAR ve Ömer Şenel ŞENER eşliğinde turnuvaya katılan öğrencilerimiz okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalışmışlardır.

Devamı...

Çanakkale zaferi ve şehitleri anma programımız kapsamında, okulumuzda şiirler okundu ve çeşitli 

etkinlikler yapıldı. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür edeyoruz.  

Devamı...

2.12.2014 tarihine Kayseri Talas Spor Salonunda düzenlenen şampiyonaya, gençler , minikler , yıldızlar kategorisinde 20 okuldan 93 sporcu katıldı.Kayseri´de ilk defa wushu (kung-fu) şampiyonası düzenlenirken , okulumuz aldığı madalyalarla göz doldurdu.2006 wushu avrupa şampiyonu olan beden Eğitimi öğretmenimiz Hanife Alkan tarafından hazırlanan öğrencilerimiz, 15 madalya kazanarak okulumuzu gururlandırmışlardır.Tüm öğrencilerimizi ve öğretmenimiz Hanife Alkan´ı tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

Devamı...

Öğrencilerimizin okuduğu şiirler, en kıdemli öğretmenimiz Ömer YAŞAR´ın konuşması ve tören sonunda Aynur TEMEL´in okuduğu şiir ve öğretmenlerimize gül verilerek tören programımız sona erdi. Başta başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmetle anıyor ve tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

Devamı...

2 kez Beyaz Bayrak alarak son dört yıldır Beyaz Bayrağı gururla taşıyan okulumuz 3. defa Beyaz Bayrağı almaya hak kazandı. Kayseride 65 okulun almaya hak kazandığı projede düzenlenen tören ile okulumuza bayrağı teslim edildi. Hijyen ve okulun temizliği hususunda aldığımız Bayrak 2 yıl boyunca geçerliliğini koruyacaktır.

Devamı...

Atamızı sevgi ve özlemle andık.

Devamı...

Okulumuz öğrencilerine, Sağlık Bakanlığının düzenlediği Sağlıklı ve dengeli beslenme konulu bilgilendirme yapılmıştır.

Devamı...
Devamı...

Okulumuz ingilizce öğretmeni İsmihan ALTUN tarafından yapılan yıl sonu ingilizce gösterisi, öğretmenler ve veliler tarafından büyük beğeni topladı.

Devamı...

Okulumuz velileri Sefa SAYGILI´nın "Ruhen ve bedenen sağlıklı çocuk yetiştirmek" kitabını okuyup, bu kitaptan sınava girdiler.

Devamı...

Okulumuz Mesleki Rehberlik çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi Merkezi ve Teknik Eğitim Merkezi´ne  gezi düzenlemiştir.Geziye 8.sınıf öğrencileri götürülmüş , gezi öğrencilerimizin meslekleri tanıması açısından faydalı olmuştur.

Devamı...
Devamı...

09.05.2014 Cuma günü düzenlenen Siyer-i Nebi bilgi yarışmasında 5 okulun katıldığı final turunda 20 sorunun tamamına doğru cevap vererek il birincisi olduk. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal YILMAZ´ın da katıldığı ödül töreninde başarı sağlayan öğrencilerimize, Dizüstü bilgisayar ve kol saati hediye edildi. Emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyor ve tebrik ediyoruz.

Devamı...

Okulumuz öğrencileri ve öğretmenleriyle birlikte “Değerler Eğitimi Kayseri Projesi” kapsamında Kayseri Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi’nde bulunan yaşlılarımızı ziyaret ettik. Sevgi, saygı, yardımseverlik, hoşgörü gibi değerlerin pekiştirildiği etkinlikte; okul koromuz şarkılar söyledi. Huzurevi sakinleri şarkılara oynayarak eşlik ettiler. Ayrıca istekli olan huzurevi sakinleri ebru çalışmasına katıldı ve yaptıkları ebru çalışmaları kendilerine hediye edildi. Öğrencilerimiz etkinliğe katılan yaşlılara karanfil dağıttılar ve onlarla sohbet ettiler. 

Devamı...

Kadir Has Kongre merkezinde bu yıl 9. ´su düzenlenen "Bu Benim Eserim" proje çalışmasında okulumuz 6. sınıf öğrencilerinden Melike AYDIN ile Dilara ÇALIŞKAN´ın yapmış olduğu "Ütüm açık ve hareketsizse eğer elektiriğini kendi keser" projesi, 1266 proje arasından sergilenmeye layık görülen 80 proje arasına girmiştir. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı...

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları okulumuzda coşkuyla kutlandı. Öğretmenlerimiz rehberliğinde öğrencilerimizin hazırladığı gösteriler ile 23 Nisan´ı tam bir bayram havasında kutladık. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı...

Değerler Şehri Kayseri Projesi kapsamında okulumuzda yapılan çalışmalardan görüntüler.

Devamı...

Pozitif izcilik kulübü ile Kur’an-ı Anlama Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği “Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması” 9 Mart 2014 tarihinde Türkiye genelinde yapıldı. A, B, C, D ve E kategorileri olan yarışamaya okulumuz öğrencileri A kategorisinden katıldı. Toplamda 49 öğrencimizin katıldığı yarışama da Kayseri’den yaklaşık olarak A kategorisinde 1250 öğrenci katıldı. 8B sınıfı öğrencilerimizden Fatma GEÇİM Kayseri 3.’sü oldu. 

Devamı...

Okulumuz öğretmenlerinden, öğretmen evi korosu ve dışarıdan katılan müziğe gönül vermiş müzik severlerden oluşan okul koromuz çalışmalarına başladı.

Devamı...

Siyer Yarışmasında birinci olarak finale kaldık. Beş ilçe okuluyla yarışan okulumuz yarışma sonunda birinci oldu ve finale kalmaya hak kazandı. Yarışma arasında müzik öğretmenimiz eşliğinde okulumuz öğrencileri ilahi dinletisi yaptılar. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarız.

Devamı...

7. Sınıflar arasında yapılan Matematik bilgi yarışmasına 10 sınıf katıldı.Katılan sınıflar arasından 7F sınıfı birinci olmuştur.7B ve 7G sınıfları 2.liği paylaşmıştır.Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılarının devamını diler,1. olan 7F sınıfı öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Devamı...

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü kapsamında Mehmet Akif Ersoy düzenlenen tiyatro gösterisi ve şiirlerle anıldı. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz 99. yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Devamı...

Comenius kapsamında okulumuz öğretmen ve öğrencileri İtalyaya gittiler

Devamı...

7. bölge ortaokullar arası "Peygamber Efendimizin Hayatı" konulu bilgi yarışmasında okulumuz 1. oldu. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Devamı...

Okulumuzda, öğretmenimiz Mustafa YILDIRIM´ın rehberliğinde Deprem Tatbikatı yapıldı. 

Devamı...

Okulumuzda 2005 yılından itibaren görev yapan müdür yardımcımız Osman Büber 8 yıldır hizmet etmekte olduğu bu görevinden ayrılarak, 80.yıl İşitme Engelliler okulunda göreve başlamıştır. Okulumuza vermiş olduğu emek ve özveriden ötürü teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

Devamı...

2013-2014 Eğitim Öğretim yılı 1. dönem içinde 6-C sınıfı ve sınıf rehber öğretmeni İsmihan ALTUN´un sınıf velileri arasında yapmış olduğu kitap okuma yarışmasında dereceye giren velilere ve okul öğrencilerimizin çeşitli etkinliklerde göstermiş olduğu başarılarına istinaden düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Devamı...

   Velilere yapılan anket sonucu %60 forma benimsenmiş olup serbest kıyafet uygulaması sona erdirilmiştir. En geç 01/01/2014 tarihine kadar tüm öğrenciler formalarını temin etmiş olacaklardır. Bu tarihte serbest kıyafet sona erecektir.

Devamı...

Türk Diabet Cemiyeti -Kayseri Şubesi tarafından görevlendirilen Dr.Abdullah KORKUT tarafından,öğrenci ve velilerimize ´´Diabet´´konulu seminer verilmiştir.Seminerin düzenlenmesini sağlayan Öğretmenimiz Şeref Kılınç´a ve Türk Diabet Cemiyeti -Kayseri Şubesi´ne teşekkür ederiz.

Devamı...

Okulumuzdan bir ekip, Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen “Living in a Multicultural Europe WithoutLosingourOwnİdentity – Kültürünü Kaybetmeden Avrupa’da Yaşamak” adlı Comenius Projesi kapsamında, Projenin 4. çalışma ziyaretini yapmak üzere Lüksemburg’un Erpeldange şehrinde bulundular.

Devamı...

Okulumuzda, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 75´inci yıldönümü nedeniyle 10 Kasım Atatürk´ü anma programı kapsamında, anma töreni düzenlendi. Saat 09´u 5 geçe çalan sirenle birlikte 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Konuşmalar,şirler ve sevdiği şarkılar okundu.
Devamı...

2005 Yılından itibaren Okulumuz Müdür Yardımcısı  olarak görev yapan Muttalip DİLEK  Şaban Fazlıoğlu Anaokulu Müdürü olarak atanmıştır. Kendisine yeni görevinde başarı ve mutluluklar diliyoruz.   

Devamı...

Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 90. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun"

Okulumuzda da bayram töreni coşku ile kutlandı.

Devamı...

  Okuma yarışmasında 1. 8/C Aygül Kaçan 84 puanla, 2. 8/E Beyzanur Fındıkçı 83 puanla ve 8/C Gizem Uyumsal 83 puanla, 3. 8/E Enes Fazıl Ejder 80 puanla, 4. 8/E Melda Aleyna Ayaz 77 puanla, 5. 8/E Dilara Dal 76 puanla dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Devamı...

Pınar´ın düzenlediği " Resim Yarışması"´nda Okulumuz 25.535 adet resim göndererek 3. olmuştur. Bu derece ile okulumuz 1 adet Masaüstü Bilgisayar almaya hak kazanmıştır. Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Seval AKSOY ve tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı...

Okulumuz Anasınıfları tarafından yılboyu yaptıkları çalışmalardan oluşan bir yılsonu sergisi yapıldı.Sergimiz 17 Mayıs 2013 tarihinde okulumuz çok amaçlı salonunda açıldı.Velilerimizin yoğun ilgisi vardı.Okul idaresi çalışmalarından dolayı öğretmenlerimizi bir demet çiçekle kutladı. 

Devamı...

Baharın gelişini müjdeleyen, farklı coğrafyalarda özellikle Türki devletlerde köklü ve zengin bir gelenek olarak yaşatılan Nevruz bayramı, Okulumuzda birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde, çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Devamı...