Okulumuz Hakkında

Okulumuz Hakkında

 
MEB
Okul Kodu : 729812
Okul Adı : Taşkent Balcılar 80.Yıl Ortaokulu
Telefon : 05059060410 Belgegeçer03324925004
WEB Adresi : http://balcilar80yilortaokulu.meb.k12.tr
Adres : Boğaziçi Cad. Orta Mah. 42965 Taşkent Balcılar

VİZYON
Anayasada ifadesi bulunan Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı milletimizin milli, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyup geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan bireyler yetiştirmek. İnsan haklarına saygılı, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek. Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamak.

MİSYON
Balcılar 80. Yıl İlköğretim Okulu olarak; Türk milli eğitiminin amaçları doğrultusunda geçmişini bugününü ve geleceğini bütünleştirebilen doğru, dürüst, özgüven kazanmış, çağdaş, araştırmacı ve ülkemizi hak ettiği yere ulaştırmak için çalışan erdemli insan olmanın idealini yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır. Ayrıca Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı toplumun milli değerlerini yaşatan kültürel alanda başarılı ve ülkenin en kaliteli öğrencilerini yetiştirerek başarılı okullar arasına girmek, çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR
2010-2011 Dönemindeki Öğrencilerimizin Başarıları Ayşe KAHRIMAN Karaman Ermenek Sağlık Meslek Lisesi Abdurrahman ARISOY Karaman Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Durmuş Ali KUMRU Karaman Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Ünzile İLHAN Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi Bursluluk Kazanan Öğrencilerimiz Ahmet KARABUDAK- 5. Sınıf Bahadır KARAKOYUNLU-6. Sınıf Yusuf DENİZ--6. Sınıf Ahmet Hamdi SOLMAZ-6. Sınıf 2009-2010 Dönemindeki Öğrencilerimizin Başarıları Muhammed Emin AKBAŞ Ermenek Sağlık Meslek Lisesi Fadime KAHRIMAN Karaman Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Fadime KAHRIMAN (2.) Karaman Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Numan ÇALIK Doğanhisar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bursluluk Kazanan Öğrencilerimiz Şerife EĞİLMEZ- 5. SINIF Ayşe Büşra ULUPINAR-6. Sınıf

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

OKUL BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli :
Öğretim Şekli :
Ders Başlama ve Bitiş Saati :
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 165 - 26
Ulaşım : Karayolu ile stabil yoldan
Yerleşim Yeri Bilgisi : Kasaba