Görme EngellilerDerslik Sayısı: 17
Öğretmen Sayısı: 38
Öğrenci Sayısı: 515

Okul Müdürümüzün Okulumuzu yeni kazanan öğrencilerimize mesajı

Sevgili 9. Sınıf Öğrencilerimiz,

Hoş geldiniz;

 İlköğretim okulunu ya da ortaokulu  başarı ile bitirerek girdiğiniz TEOG sınavlarında da iyi bir puan aldınız ve yaptığınız tercihle okulumuza yerleştirildiniz ve kayıt yaptırdınız. Bu başarı ve tercihinizden dolayı sizi, ailenizi ve emeği geçen öğretmenlerinizi kutluyorum.

Sevgili öğrenciler;

Artık bir lise öğrencisisiniz. Ama sıradan bir lise öğrencisi değil, Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi öğrencisisiniz. Üzerinizdeki formanın size yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak okul içinde ve dışında temsil ettiğiniz okulun öğrencisi olmanın gereklerini yerine getireceğinize dair kuşkum yoktur.

Bizler, yani okul yöneticileri ve öğretmenler, sizleri, herkese sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaklaşan,  kendisiyle ve başkalarıyla barışık, uzlaşma ve paylaşma bilinci gelişmiş birer birey olarak bir yükseköğrenime ve hayata hazırlamak için çaba harcayacağız. Bu çabada sizler de bizlere yardımcı olursanız, inanın kazanan siz olursunuz. 4 yıl sonra gireceğiniz sınavlarda (LYS-YGS) başarılı olmanızın en önemli yolu, öğreniminiz süresince göreceğiniz derslerinize günü gününe çalışmak, dersi derste öğrenmek ve anlamadığınız konuları öğretmenlerinize sormak olacaktır. Bunun sonucunda başarı kendiliğinden gelecektir. Sizden önceki öğrencilerimizin kazanmış olduğu yükseköğretim kurumları sitemizde mevcuttur. Buradan takip edebilirsiniz.

Sevgili gençler,

Sizlerin geleceğimizin güvencesi ve teminatı olduğunuzun farkındayız. Bunun için de sizlerin, öncelikle Atatürk İnkılap ve İlkeleri’ne ve Anayasa’da ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren;  ailesini, vatanını milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir. 

Sevgili Öğrenciler;

2007-2008 Öğretim yılında açılan ve açıldığı tarihten 2010 yılı şubat ayına kadar tarih öğretmeni ve 2010 yılından bu güne kadar okul müdürü olarak görev yaptığım Fethi Gemuhluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi Türkiye genelinde Anadolu Öğretmen Liselerinin dönüşümü kapsamında Fen Lisesine dönüştürüldü. Anadolu Öğretmen Lisesi olarak gösterdiği başarıyı Fen Lisesi olarak da göstereceği siz değerli öğrencilerimizin 2.sırada bizi tercih etmenizle kesinlik kazanmıştır. Çalışkan ve özverili öğretmen kadrosu ile okulumuzun önümüzdeki yıllarda  ilimizin en iyi okulu olacağından eminim.

Sevgili Öğrenciler;

Okulumuza geldiğinizde bazı kurallarla karşılaşacaksınız. Okulumuzun koymuş olduğu bu kurallar, sizlerin daha iyi bir ortamda eğitim-öğretim almanız için konulan kurallardır. Bu kurallara uymanız hem sizin hem de bizim işimizi kolaylaştıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle,15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacak olan 2014-2015 öğretim yılının siz sevgili öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz için sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesini diliyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum.