Görme EngellilerDerslik Sayısı: 18
Öğretmen Sayısı: 35
Öğrenci Sayısı: 550

YETENEK VE BAŞARISI İLE ÖNE ÇIKAN ÖĞRENCİLERİMİZE MOTİVASYON PROGRAMI DÜZENLENDİ

YETENEK VE BAŞARISI İLE ÖNE ÇIKAN ÖĞRENCİLERİMİZE

MOTİVASYON PROGRAMI DÜZENLENDİ

“Okul ortamı dediğimiz şey, sadece akademik başarının olduğu ve ödüllendirildiği bir yer değildir.” Sloganı ile Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi herhangi bir alanda yetenek ve başarısı ile öne çıkan öğrencilerimizi desteklemektedir. Bu öğrencilerimizin her birini kendi yetenek alanlarına göre rehberlik etmekte ve yapması gereken çalışmalar hakkında yönlendirmektedir.

İşte bu doğrultuda spor, müzik, resim, şiir, tiyatro, yazarlık ve İngilizce gibi herhangi bir alanda yetenek ve başarısı ile öne çıkan yaklaşık 50 öğrencimize yönelik, Okul müdürümüz Metin Benli, Rehber öğretmenimiz İdris Bilen, Müdür yardımcılarımız Nazım Uçar ile M. Emin Çelik, Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Demet Gökçe ile Burhan Orak, Müzik Öğretmenimiz Özlem Canbolat ve İngilizce Öğretmenimiz Münevver Cesur’un katılımı ve ortak çalışmaları doğrultusunda motivasyon programı düzenlenmiş olup program sonunda yemek ikram edilmiştir.

Okul müdürümüz Metin Benli, yemek ikramından sonra öğrencilere şunları söyledi: “Sizleri desteklemek adına başlattığımız bu çalışmaların devamının geleceğini, ilerleyen zaman dilimlerinde okul dışında gezi ve piknikler ile sizlere verdiğimiz değeri daha da arttıracağını, yetenekleriniz doğrultusunda her birinizin neye ihtiyacı varsa o konuda destek olacağımı ifade ediyorum” dedi.

 

Rehber öğretmenimiz İdris Bilen ise öğrencilere hitaben şunları söyledi: “Herhangi bir alanda yetenek ve başarısı ile öne çıkan siz değerli öğrencilerimizin bu yeteneklerinizi fark etmek ve okulumuzda bir farkındalık bilinci oluşturmak adına yapmış olduğumuz bu çalışmalar ilk başta üç beş öğrenci ile başlamıştı. Sonrasında listemiz her geçen gün arttı ve şimdi toplamda 50 öğrencimizin çeşitli alanlarda yetenek ve başarısı ile öne çıktığını, il geneli yarışmalarda dereceye girerek birincilikler elde ettiklerini, il dışı turnuva ve kulüp organizasyonlarına davet edildiklerini görüyorum. Hiç şüphesiz ki bu çalışmalarda spor öğretmenlerimizin çok büyük emekleri var. Emeği geçen her öğretmenimize ve bu çalışmaları desteklediği için okul idaremize de teşekkür ediyorum.” dedi.