Haberler Öğretmenlerimiz Haftasonunda Da Okuldaydılar...

Öğretmenlerimiz Haftasonunda Da Okuldaydılar...

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Yine Farklılığını Ortaya Koydu…

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Yine Farklılığını Ortaya Koydu…

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Öğretmenleri sıcak yuvalarını, eşlerini, çocuklarını bırakarak; randevularını  ve tüm planlarını iptal ederek  hafta sonunda yine okuldaydılar. Öğretmenler fedakârlık yaparak saat 09’dan 18’e kadar öğrencileri için muhteşem bir eğitim seminerine katıldılar. Merkezi İstanbul’da bulunan Öğretmen Akademisi Vakfı’na ‘’Öğrenen Lider Öğretmen Semineri’’ için başvuran Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Öğretmenleri iki gün boyunca dolu dolu bir eğitim programı yaşadılar. Kursa katılan öğretmenler Okul Müdürü Ahmet ORMANCI’ya böyle bir faaliyete katılmalarına önayak oldukları için çok teşekkür ettiler. Öğrenirken eğlenmenin çok zevkli olduğunu belirten öğretmenlerimiz bu tür kursların devamının gelmesi halinde mutlaka katılacaklarını belirttiler.

            Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Tahsin ALTUNSOY seminer çalışmasını yerinde inceleyerek yapılan bu çalışmanın öğretmenlere çok şeyler kazandıracağını düşündüğünü; bu tür faaliyetlerin yaygınlaştırılarak bütün okullarda açılmasının faydalı olacağını belirtti.

            Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’na hafta sonu eğitimi için gelen Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Eğitimcileri Yusuf KAYA, Deniz GÜNTAN ve Cemal ASLAN kendileri için bu okulun çok farklı bir deneyim olduğunu, öğretmen ve okul idaresinin yaklaşımlarından ve misafirperverliğinden çok etkilendiklerini, önümüzdeki günlerde okullardan istek gelmesi  hâlinde Soma’da tekrar görev almaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirttiler.

            Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü,  diğer okulların da bu eğitimi almak istemeleri halinde okul idarecilerine  yardımcı olacaklarını söyleyerek bu seminere  http://www.orav.org.tr/ adresinden kolaylıkla başvuru yapabileceklerini söyledi. Öğretmen arkadaşlarına bu konudaki duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

 

 Yayın:27.12.2012 - Güncelleme:17.04.2013 - 15:39