Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 729498
Kurum Adı : Yavuz Selim Ortaokulu
Telefon : 0344 714 10 54 Belgegeçer
WEB Adresi : http://goksunyavuzselim.meb.k12.tr
Adres : Kurtuluş Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi 46600 Göksun/KAHRAMANMARAŞ

VİZYON
Öğrencilerimizi, bilimsel ve akılcı düşünme becerisine sahip, araştıran ve sorgulayan, bilgiyi ezberleyen değil bilgiye ulaşabilen, bu bilgiyi paylaşabilen, iletişim becerilerine sahip, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan, kendini gerçekleştirmiş ve bunun yanı sıra insanlığın ortak değerlerini de sahiplenmiş, yaratıcı, üretken, takım çalışmasına yatkın, öğrenmeyi öğrenmiş, yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş, başarılı olabileceği birçok alan olduğunu bilen, kendisine güvenen, denemekten, sorgulamaktan, paylaşmaktan çekinmeyen, en iyi yaptığı etkinlikle mutlu ve başarılı olabileceği alanları bulabilen, her gün öğrenme aşkı ve umut pırıltılarıyla okula gelen bilginin bugünü dünden, yarını bugünden daha güzel yaşamak için en önemli güç olduğunun; oldukları gibi kabul edilip değer verilen, ailelerine, ülkesine ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmelerinin ancak iyi eğitim almaları ile mümkün olacağının farkında olabilen bireyler olarak yetiştirmektir.

MİSYON
Yavuz Selim Ortaokulu olarak öğrencilerimizi; milletin kültürel, manevi ve demokratik değerlerini benimsemiş; Atatürkçü, bilimsel düşünceyi rehber edinmiş; ruh, beden ve zihin yönünden sağlıklı ve dengeli yetişmiş, dünyanın her yerinde başarılı olacağına inanmış, kendine güveni tam bireyler olarak yetiştirmektir.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : İkili Öğretim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Sabahçı Grubu: 06.50-12.40 Öğleci Grubu: 12.40-18.30
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz, Göksun ilçesi merkezinde olup okulumuzun il merkezine uzaklığı yaklaşık 90 km´dir.
Ulaşım : İlçe, karayol ulaşım bakımından elverişli bir yerdedir. İlçe merkezine ulaşım yaya, taksi veya dolmuşlarla, il merkezine ulaşım ise şehirler arası otobüslerle veya dolmuşlarla sağlanmaktadır. Karayolu dışında ulaşım aracı bulunmamaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Göksun, Kahramanmaraş il merkezine 89 km uzaklıkta bulunan bir ilçedir. İlçe, Binboğa Dağı eteklerinde, Törbüzek Çayı ve Kayseri-Kahramanmaraş yolu üzerinde, 1240 metre yükseklikte, Göksun Ovası´nda kurulmuştur. 2011 yılı Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre Göksun´un toplam nüfusu 54.024 olarak görülmektedir. Yüz ölçümü 1920 km²dir. Akdeniz Bölgesi´yle İç Anadolu arasında yer alan ilçede, geçiş bölgesi iklim özellikleri görülür.