Görme EngellilerDerslik Sayısı: 16
Öğretmen Sayısı: 9
Öğrenci Sayısı: 260

Öğrencilerimizin Karne Sevinci

Saygıdeğer  Öğretmenler, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;
2014-2015 Eğitim-öğretim yılını hep birlikte büyük bir özveriyle tamamladık.

Çocuklarımız, gençlerimiz zorlu ve uzun bir sürecin sonunda, emek ve çabalarının sonucu olan karnelerini bugün alacaklar. Bu süreç içerisinde göstermiş oldukları performans ve başarıya göre kiminin notları pekiyi, kiminin iyi, kiminin orta ve kiminin de zayıf olacak. Bütün öğrencilerimizi başarılı görmek en büyük arzumuzdur.

Kıymetli anne-babalar karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Sizlerin en değerli varlığınız ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken, karnenin, çocuğunuzun bir yıl boyunca derslerde gösterdiği performans ve çalışmanın notlarla gösterilen bir belge olduğunu unutmayınız. Karnelerde çocuğun olduğu kadar velilerin ve öğretmenlerin de katkısı vardır. Başarısız karnelerin sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek sorumluluktan kaçmaktır. Çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak değil, içeriği ve sunumu ile olumlu bir geri bildirime dönüştürmeliyiz. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin asli görevidir.

Her anne ve baba, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için büyük çabalar harcayarak ve her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarını seferber etmektedir.

Çocuklarımız eğitim-öğretim süreci sonunda gösterdiği başarı sonucu takdir, teşekkür vb. başarı belgeler aldığında ne kadar mutlu oluyorsak, başarısızlık durumunda da ortak sorumluluğumuz gereği sevgimizi ve desteğimizi göstermeliyiz.

Öğrenciler için tatil yalnızca dinlenmek ve eğlenmek değil, aynı zamanda iyi vakit geçirirken bir yandan da çeşitli kitaplar okuyarak bir yıl boyunca öğretilen bilgilerin pekiştirilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanmasını sağlamaktır.

Unutmayalım! Hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sedat ÖNEL

Okul Müdürü