Kültürel Sportif Başarılar Kültürel Sportif Başarılar

Kültürel Sportif Başarılar

 

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KÜLTÜREL ve SPORTİF BAŞARILAR
Yarışma/Kategori Ad Soyad Sınıf Derece
16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 165. Yılı Kutlama Etkinlikleri Dolayısıyla Düzenelenen Liseler Arası Öğretmen Konulu Kompozisyon Yarışması  Rumeysa ÇINAR 11/F BİRİNCİLİK
Serra KARAÇELİK 9/B İKİNCİLİK
16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 165. Yılı Kutlama Etkinlikleri Dolayısıyla Düzenelenen Liseler Arası Öğretmen Konulu Şiir Yarışması  Gizem YÜKSEL 9/C ÜÇÜNCÜLÜK
16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 165. Yılı Kutlama Etkinlikleri Dolayısıyla Düzenelenen Öğretmenler Arası Öğretmen Konulu Anı Yarışması  Saliha ÇİMEN Edebiyat Öğrt. İKİNCİLİK
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 168.yılı Dolayısıyla Düzenlenen Polis Konulu  Liseler Arası Şiir Yarışması  Rumeysa ÇINAR 11/F BİRİNCİLİK
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 168.yılı Dolayısıyla Düzenlenen Polis Konulu  Liseler Arası Kompozisyon Yarışması  Nilgün TOKMAK 11/F ÜÇÜNCÜLÜK
Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla Düzenlenen Liseler Arası Kompozisyon Yarışması Rumeysa ÇINAR 11/F İKİNCİLİK
Ölüdeniz Belediyesi ile Bencekitap Yayınları tarafından düzenlenen Öykü yazma Yarışması Ali ŞAHİN 9/D İKİNCİLİK
Nilgün TOKMAK 11/F ÜÇÜNCÜLÜK
Trafik Haftası Dolayısıyla Düzenlenen Liseler Arası Trafik Konulu Konulu Kompozisyon Yarışması Nilgün TOKMAK 11/F İKİNCİLİK
Erkek Tenis Takımımız                                                                                                                  Öztürk İbrahim KÜLÜR,                Hüseyin COŞKUN,                          Mert AZGIN,                             Cenk Meriç ÇEPEL İL ŞAMPİYONLUĞU
Kız Tenis Takımımız H.Nur KÜÇÜKALA                     Beyza BAŞIHOŞ,                             Hatice KİREMİTLİ,                    Ayşe Gül ORAL İL İKİNCİLİĞİ

FETHİYE ANADOLU LİSESİ / 2011-2012 / DEĞİŞİK YARIŞMALARDA, KATEGORİLERDE DERECELER

Sıra Sınıf No Ad Soyad Yarışma / Kategori Derece
1 10/A 54 Gülümcan ŞEKER Fethiye Kır Çiçekleri Derneği tarafından düzenlenen "Eğer Öğretmen Olsaydım" konulu kompozisyon yarışması BİRİNCİLİK
2 10/C 752 Hande UYAR DÖRDÜNCÜLÜK
3 10/A 84 Mustafa ÖZKAN Öğretmen Okullarının 164.Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Fethiye geneli ortaöğretim okulları arasında düzenlenen kompozisyon yarışması BİRİNCİLİK
4 10/B 106 Sevgi DABAN ÜÇÜNCÜLÜK
5 9/D 144 Büşra TABAK Öğretmen Okullarının 164.Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Fethiye geneli ortaöğretim okulları arasında düzenlenen Şiir yarışması ÜÇÜNCÜLÜK
6 10/C 104 Selin DURUKAN 21 Mart Dünya Ormancılık Haftası kutlamaları çerçevesinde Muğla ilindeki ortaöğretim kurumları arasında düzenlenen Kompozisyon yarışması İL İKİNCİLİĞİ
7 11/C 605 Habibe GÖKMEN Kutlu doğum Haftası nedeniyle Fethiye genelindeki ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen Kompozisyon yarışması BİRİNCİLİK
8 10/B 98 Rümeysa ÇINAR Trafik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Fethiye´deki ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen şiir yazma yarışması BİRİNCİLİK
9/D 144 Büşra TABAK İKİNCİLİK
10/A 639 Nilgün TOKMAK Trafik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Fethiye´deki ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen şiir yazma yarışması BİRİNCİLİK
10/A 110 Sümeyra MUTAF İKİNCİLİK
9 9/D 170 Gözdenur KESELİK FETAV tarafından düzenlenen ortaöğretim öğrencileri arası öykü yazma yarışması BİRİNCİLİK
10/A 639 Nilgün TOKMAK İKİNCİLİK
9/D 144 Büşra TABAK ÜÇÜNCÜLÜK
10 12/A 464 Mehmetcan TEKEŞİN 2012 YGS 1-2 Fethiye lise son sınıflar arasında BİRİNCİLİK
11 Fethiye Anadolu Lisesi Tiyatro Grubu Oyunun Adı: TÖRE Yönetmen: Arzu BAŞTUĞ Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği "Oluştur Grubunu, Sahnele Oyununu" adlı Tiyatro Şenliği En İyi Oyun Dalında İKİNCİLİK
En İyi Kadın Oyuncu dalında (Büşra TABAK) BİRİNCİLİK
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında (Hande AVCI) ÜÇÜNCÜLÜK
12 Fethiye Anadolu Lisesi "Heyecan Yenme Sınavı" (YGS Provası) Proje Ekibi Fethiye Eğitimde İyi Örnekler Projesi / Proje Örneği Kategorisi BİRİNCİLİK
           

FETHİYE ANADOLU LİSESİ / 2011-2012 / SPORTİF BAŞARILAR

1 Okulumuz Tenis Takımı, Gençler Tenis İl Birinciliği müsabakalarında il şampiyonu olmuştur.
2 2011-2012 Kız Futsal Takımı Muğla il şampiyonluğu finallerine kadar yükselmiş ve il şampiyonluğu maçı sonucunda il ikincisi olmuştur.
3 Okulumuz 2011-2012 Erkek Masa Tenisi Takımı il şampiyonluğu mücadelesinde il üçüncüsü olmuştur.
4 Okulumuz kız voleybol takımı Fethiye Grup Birincisi olarak il şampiyonluğu mücadelelerine katılmıştır.

 2010-2011 / DEĞİŞİK YARIŞMALAR DERECELER

 

Sıra

Sınıf

No

Ad Soyad

Yarışma

Derece

1

10/F

586

Durmuş   Sabri SÖNMEZ

Mehmet Akif’in vefatının 75. Yılı ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 90.Yılı   dolayısıyla düzenlenen Türkiye Geneli Resim Yarışması

İl   birinciliği

2

11/F

500

Rabia   KILICAN

16 Mart   Öğretmen Okullarının 163.Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Fethiye   geneli kompozisyon yarışması

İlçe   Üçüncülüğü

3

11/B

469

Fatma Nur   SOY

Emniyet Teşkilatının Kuruluşunun 166. yılı dolayısıyla düzenlenen Fethiye   geneli "Polis" konulu şiir yarışması

İlçe Birinciliği

4

11/F

461

Baran   NOYAN

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Fethiye´deki 16   lisenin katıldığı Turizm konulu bilgi yarışması

İlçe   ikinciliği

10/B

575

Buray   TÜRKMEN

5

12 FEN B

337

Orkut KOÇ

Turizm Haftası dolayısıyla düzenlenen ve Fethiye´deki üç anadolu   lisesinin katıldığı "Turizm" konulu münazara

İlçe   Birinciliği

12 TM B

333

Semih   KARGIN

12 FENB

308

Ege SÜKÜN

12 TM C

352

Dorukhan   KARALAR

6

10/F

586

Durmuş   Sabri SÖNMEZ

Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen Fethiye Geneli Resim Yarışması

İlçe   Birinciliği

7

10/B

66

Jülide   Gamze YAZAR

Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen Fethiye Geneli Kompozisyon   Yarışması

İlçe   ikinciliği

8

10/F

659

Şennur   UYSAL

Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen Fethiye Geneli Şiir Yarışması

İlçe   Üçüncülüğü

9

11/B

427

Berrak   İlkcan ŞENER

4.Fethiye   Kültür ve Sanat Günleri çerçevesinde Muğla ilini kapsayan Röportaj Yarışması

İl   Üçüncülüğü

11/B

404

Elif DERİN

10

12 TM B

 

12 TM B   Sınıfı

4.Fethiye   Kültür ve Sanat Günleri çerçevesinde Fethiye´deki üç anadolu lisesinin   katıldığı kısa film yarışması

İlçe   ikinciliği

2010-2011 / Sportif Başarılar:

- Kız Futsal Takımımız il şampiyonu olmuştur.
- Erkek Masa Tenisi takımımız il üçüncüsü olmuştur.
- Erkek basketbol ve kız voleybol takımlarımız ilçe şampiyonluğu turnuvasına katılmıştır.
- Sınıflar arası futbol turnuvasında 10-B sınıfı, basketbol turnuvasında da 10-A sınıfı şampiyon olmuştur.
- Değişik amaçlarla düzenlenen satranç turnuvalarında bazı öğrencilerimiz dereceye girmiştir.


 

2009-2010 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI

Çevre ve Orman Bakanlığı´nın düzenlediği "Ağaç ve Tabiat Sevgisi" konulu sunum yarışmasında 12 sınıf öğrencimiz Mustafa ÖLMEZ Türkiye ikincisi olmuştur.

  • "Polis Haftası" dolayısıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında Hatice Gözde YAŞAR ikinci, Rabia KILICAN üçüncü; şiir yarışmasında Yunus YILDIZ ikinci, stranç      turnuvasında Erbil YAVUZ ikinci olmuştur.
  • Geleneksel Çalış Karnavalı kapsamında düzenlenen "Tek Bir Dünya" konulu resim yarışmasında öğrencilerimizden Duygu ARICAN birinci, Zeynep ASAR ikinci olmuştur.
  • "Trafik Haftası" dolayısıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında Özge AKSOY birinci, şiir yarışmasında Şeyda VİRAN üçüncü olmuştur.
  • 3.Fethiye Kültür ve Sanat Günleri çerçevesinde düzenlenen röportaj yarışmasında Edebiyat Öğretmenimiz Uğurcan KÜÇÜKALA rehberliğinde yarışmaya katılan      öğrencilerimiz Dilay SÖYMEN ve Dorukhan KARALAR üçüncü olmuştur.
  • 3. Fethiye Kültür ve Sanat günleri çerçevesinde düzenlenen kısa metrajlı film yarışmasına katılan 27 öğrencimiz birinci olmuştur.
  • Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen "DENİZİN SESİ" konulu fotoğraf yarışmasında öğrencimiz Yusuf CERİT çektiği fotoğrafla Muğla il birincisi olmuştur.

Sportif Başarılar:

  • Kız Hentbol takımımız Muğla İl birincisi olmuştur.
  • Hüseyin Tolga HATAY atletizm 100 ve 200 metrede Muğla birincisi olmuştur.
  • Erkek Basketbol Takımımız ilçe birincisi olmuştur.
  • Kız voleybol takımımız ilçe birincisi olmuştur.
  • Erkek voleybol takımımız ilçe  üçüncüsü olmuştur.
  • Masa tenisi takımımız il üçüncüsü olmuştur.
  • satranç 16 yaş altı bayan kategorisinde öğrencimiz Hümerya ÇELİK ilçe birincisi olmuştur.
  • Fethiye 19 Mayıs Gençlik Satranç Kupası´nda öğrencimiz Durmuş Uğur TAVŞANCI birinci, Ahmet Faruk DEMİREL dördüncü olmuştur.

 

 

 

 Yayın:27.12.2012 - Güncelleme:24.07.2013 - 12:40