Hakkında

Hakkında

 
MEB
Kurum Kodu : 754941
Kurum Adı : Ordu İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi
Telefon : 0 (452) 522 23 95 Belgegeçer0 452 522 23 40-96
WEB Adresi : http://orduaol.meb.k12.tr
Adres : Ordu, 52750 Efirli

VİZYON
Ordu İMKB Anadolu Öğretmen Lisesinin vizyonu, içinde yaşanılan zamanın gereklerine göre değil, gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını bilerek ona göre hazırlıklarını yapan, yaşanılan zamanın da bütün teknik ve teknolojik gelişmelerini bünyesine nüfuz ettiren, aynı zamanda da sevgi ve hoşgörü iklimini soluklayan, herkesle diyaloga açık ama kimliğini kaybetmeyen, his ve düşüncelerini ifade edebilen insanlığın temsilcilerini ülkemize ve bütün insanlığa kazandıran en ön sıralardaki bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON
Ordu İMKB Anadolu Öğretmen Lisesinin misyonu, Atatürk ilke ve inkılaplarına, cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaçları doğrultusunda bünyesinde öğrenim gören herkesi Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini ve tüm insanlığı seven; kendi öz benliğini ve kabiliyetlerini bilerek bunları milletinin hizmetinde kullanmayı hedefleyen; bedenen, zihnen ve ahlaken yüksek seciyeli insanlar yetiştirmektir.

BAŞARILAR
http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/52/01/253238/icerikler/listele_universiteye-yerlesenler.html

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kaloriferli (Kömür)
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 16:20
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : -

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Ordu il merkezi ile Perşembe ilçesi arasında Efirli bölgesindedir. İl merkezine uzaklık 8 km, Perşembe İlçesine Uzaklık 6 km´dir.
Ulaşım : Ordu Öğretmen Evi yakınlarındaki duraktan kalkan Efirli dolmuşlarına binerek okulumuza 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Efirli, ORDU