T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
SAKARYA - ADAPAZARI - YUNUS EMRE ANADOLU LİSESİ

Ana Sayfa  Duyurular  Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması
Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması Yayın tarihi: 10.04.2013 - 14:11

18 Mart 2013 Çanakkale Zaferi´nin 98. Yıldönümü kapsamında gerçekleştirilecek etkinlerle; gençlerimizin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazanmaları amaçlanmaktadır. 

18 Mart 2013 Çanakkale Zaferi´nin 98. Yıldönümü kapsamında gerçekleştirilecek etkinlerle; gençlerimizin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazanmaları amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda, Bakanlığımız tarafından "Gençlerden Ecdada Mektup" konulu yarışma düzenlenecektir.Yarışma kapsamı "Çanakkale Zaferi" olacaktır.                            
Söz konusu yarışmaya 14-29 yaşları arasında gençlerimiz, 18 Şubat - 8 Mart 2013 tarihleri arasında elektronik başvuru formunu doldurarak başvuracaklardır. Başvuru formuna ve yarışma afişine form.gsb.gov.tr/GenclerdenEcdadaMektup adresinden ulaşılacaktır.                            
Elektronik ortamda bizlere ulaşan mektuplar değerlendirilip dereceye giren ilk üç kişiye Bakanlığımızın düzenleyeceği Çanakkale Zaferi etkinliklerinde iPad 2 Wi-fi + 3 G (64 Gb) ödül olarak verilecektir. Yarışma sonuçları www.gsb.gov.tr sayfasından ilan edilecektir.   Gençlerde Ecdada Mektup