Haberler Modern Okul Binamız Hizmete Girdi.

Modern Okul Binamız Hizmete Girdi.

Elmas Dereli Anaokulu ile Nazmiye Ömer Sözer İlk ve Ortaokulu’nun açılışı düzenlenen törenle yapıld ı. Açılışa; Vali Mustafa Büyük, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Hay ırsever İşadamları Sinan Dereli, Mehmet Dereli, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Gerçek, Daire Müdürleri, Dereli Ailesi ve İşadamları katıldı.

 

Hayırseverlerden Sapanca’ya Modern Okul Binası

 

Sapanca ilçesinde yaptırılan Elmas Dereli Anaokulu ile Nazmiye Ömer Sözer İlk ve Ortaokulu’nun açılışı düzenlenen törenle yapıld ı. Açılışa; Vali Mustafa Büyük, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Hay ırsever İşadamları Sinan Dereli, Mehmet Dereli, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Gerçek, Daire Müdürleri, Dereli Ailesi ve İşadamları katıldı.

 

Törende açılış konuşmasını yapan HayÄ ±rsever İşadamı Mehmet Dereli; “14 Nisan 2012 tarihinde temelini attığımız ve 2013-2014 eğitim öğretim yılına yetiştirdiğimiz Dereli OkullarÄ ±nın açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu okulda eğitim gören çocuklarımızın Türkiye’nin yarınlarına daha güvenli bakabilmesini sağlayacağına ve çağdaş eğitim kurumlarına örnek olarak katkıda bulunacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

Vali Mustafa Büyük yaptÄ �ğı konuşmalarında; “Çok güzel bir günde, Sapanca’da güzel bir vesile ile aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Eğitim alanlarına yapılmış olan her yatırım ve destek çok önemli. Bugün burada yapılanı görmek, çok önemli ve gurur vericidir. Yapılan bu eğitim yuvasının eğitim ordumuza çok büyük bir katkı sağlayacağına inan ıyorum. Türkiye’de eğitim alanında çok Å Ÿey değişti. Bu yıl ki eğitim faaliyetlerimizi, 800’ü aşkın okulda, öğretmenlerimiz ile beraber 200 bin kişilik bir eğitim ordusuyla sürdürüyoruz. Öğrencilerimizi, çağdaş, modern ve teknik imk ânlarla hayata hazırlıyoruz. İlimizdeki okulların fiziki şartlarının yenilenmesi noktasında Dereli Ailesi gibi hayırseverlerimizin katkıları büyüktür. Sakarya eğitimine kazandıracağımız yeni okul binaları için hayırsever vatandaşlarımızdan katk ılarını sürdürmesini beklerken, Sapanca İlà §emize kazandırılan bu güzide okulun yapılmasında emeği geçen Dereli Ailesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük, Nazmiye Ömer Sözer İlk ve Ortaokulu ile Elmas Dereli Anaokulu ’nu yaptıran Dereli Ailesine plaket verdi. Ardından törene katılan protokol üyeleriyle okulu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

648 öğrenci eğitim görecek

Açılış ı yapılan Nazmiye-Ömer Sözer İlk ve Ortaokulu Ä °le Elmas Dereli Anaokulu´nun bulunduğu eğitim kompleksinde 72´si anaokulu, 576´sı ilk ve ortaokul öğrencisi olmak üzere 648 öğrenci eğitim görecek. Toplamda 13 bin 200 metrekarelik alana kurulan yeni okul binasında açık ve kapalÄ ± spor salonları, laboratuarlar, 160 kişilik konferans salonu ve öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği bölümler yeralıyor. Tüm dersliklerin 24 öğrencilik olarak planlandığı Dereli Okulları, mimari yapısı ve modern tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Okul AçılışıOkul AçılışıOkul AçılışıOkul AçılışıOkul AçılışıOkul AçılışıOkul AçılışıOkul Açılışı

 Yayın:08.11.2013 - Güncelleme:25.02.2014 - 17:45