Görme EngellilerDerslik Sayısı: 14
Öğretmen Sayısı: 21
Öğrenci Sayısı: 321

Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumunu Kutladık

Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumu 17 Nisan 2015 saat 17:30 da Kültür Merkezinde kutladık.Programda konuşan Okul Müdürü Ferhan BİRLİK İŞBİTİREN, “      Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (sav)insanlar içinden seçilmiş, insanlara karşı çok şefkatli ve merhametliydi.

Sevgili Peygamberimiz hayatı boyunca insanları aldatmaya yönelik hiçbir iş yapmamıştır .

O hiç yalan söylememiş,  insanların mallarına el uzatmamış ,haksız yere cana kıymamıştır .

Sevgili Peygamberimiz  bir hadis-i şeriflerinde bu hususu şöyle dile getirmektedir .’’Müslüman , insanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir ‘’

Özü sözü bir olan Peygamberimiz ,kendisi için istediğini ümmeti için istemiştir ve bu hususta şöyle demiştir ‘’ Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için istemedikçe iman etmiş olamaz ‘’

Sevgili Peygamberimizin ahlaki vasıflarından biride yapmış olduğu bütün işlerinde merhamet duygusu olmasıydı, Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış ,hiç kimsenin kalbini kırmamış , her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir .

İnsanlara hangi inançtan olursa olsun sadece  İnsan olduğu için değer vermiştir .Nitekim bir Yahudi cenazesi geçerken ayağa kalkmış saygı göstermiş , kendisine cenazenin bir Yahudiye ait olduğu söylendiğinde o kişinin insan olmasının saygı gösterilmesi için yeterli bir sebep olduğunu beyan etmiştir .

Muhabbet eğer içinde O varsa güzeldir. Bugün bizleri bu güzel ortamda burada buluşturan neden , kendisine anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı Sevgililer Sevgilisine , şefkat Abidesine duyduğumuz sevgi ve özlemdir .

İnsallah  O’nu anmak için düzenlediğimiz bu program okyanusta damla misali de olsa kalplerimizde manevi bir uyanışın oluşmasına , Peygamberimizin sünnetinin hayatımızda yol gösteren bir kandil olmasına ve O’nun bize öğrettiği İslami prensiplerin zerrelerimize kadar hayatımıza aksederek Dünya ve Ahiret mutluluğumuza vesile olması dileklerimle konuşmama burada son vermek istiyorum.

Yunus Emre’nin dilindeki aşk Peygamberine ,

Mevla ‘nın dilindeki Rahmet Peygamberine ,

Ahmet Yesvi’nin dilindeki hikmet Peygamberine ,

Hacı Bektaş-ı Veli’nin dilindeki sevgi ve şefkat Peygamberine Selatü Selam olsun.” dedi.

PROGRAM AKIŞI

1-Kuran-ı Kerim (Emrehan Yavuz )

2-Müdürün Konuşması

3-Giriş Slaytı (Diyanet) (İsa Balcı)

4-Naat (40 yaşındasın ) Rüveyda Bıyık

5-Talaat Bedru İlahisi (İbrahim Alperen ALGAN )

6-Hadislerle ilgili Skeçler (Yasemin Yılmaz Çıtır )

7-Naat (Gelseydin )

8-İlahi Korosu

9- Video Çekimi (Halka sorular sorulacak ) Recep Tayyip Erdoğan

10- Kapanış

SUNUCULAR : 1- İbrahim Alperen ALGAN

 

                          2- Elvan AYGÜL