Birimlerimiz Ahmet ALTUNOĞLU

Ahmet ALTUNOĞLU

 

 

 Ahmet ALTUNOĞLU

            Şehidimiz Ahmet Altunoğlu 10.01.1981 yılında ailenin üç çocuğundan en büyüğü olarak Samsun’da doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Ayşe, Kardeşleri Samet ve Hasan’dır.      

             1987 yılında Samsun İlkadım ilçesi Gülsüm Sami Kefeli İlköğretim okulunda eğitim öğrenim hayatına başladı. Bu okuldan 1995 yılında başarı ile mezun oldu. Daha sonra Samsun İlkadım Endüstri Meslek Lisesinde eğitim öğrenim hayatına devam ederek 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-iş Öğretmenliği Bölümünü kazandı Okuduğu fakülteyi 2003 yılında başarı ile bitirdi.

            2003 yılında kutsal vatani görevini yerine getirmek üzere 295.dönem Asteğmen adayı  olarak Isparta Eğridir Dağ Komando Birliğine katıldı. Eğitimini aldığı birliğinden Jandarma Komando Asteğmen olarak mezun oldu. Vatani görevini tayin olduğu Siirt’in Şirvan ve Pervari ilçelerinde üstün gayret ve başarı ile tamamladı.

            2004 yılında askerlik hizmetini tamamlayarak memleketi olan Samsun’a döndü. Çeşitli sanatsal faaliyetlerde bulundu. Sanat atölyelerinde mesleki çalışmalarına devam etti.

            2007 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açtığı Polislik Mesleki Eğitimi sınavına girerek başarılı oldu ve eğitimine başladı. Eskişehir POMEM’de eğitimini sürdürürken Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın açmış olduğu Subaylık sınavlarını girdi ve başarılı oldu.

 Polislik eğitimini 2007 yılı sonunda bırakarak çok istediği Ankara Kara Harp Okuluna kaydını yaptırdı. Subaylık Temel Eğitimini aldıktan sonra 30 Ağustos 2008 yılında Piyade Komando (2008-S.60 Söz. Sb.) Teğmen olarak mezun oldu. Mayıs 2009 tarihine kadar İstanbul Tuzla Piyade Okuluna devam etti. Başarı ile mezun olduktan sonra Piyade Komando Teğmen olarak Diyarbakır-Lice Tapantepe üs bölgesi 5.Komando taburunda 3.Bölük 3.Kol Komutanı olarak göreve başladı. Görevini başarı ile icra ederken 01 Mayıs 2010 tarihinde saat 20:50 sularında geçici görev için gittiği Abalı Jandarma Karakolu Bölgesinde B.T.Ö. mensupları ile girilen temasta kahramanca mücadele ederek yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

RUHUN ŞAD OLSUN ŞEHİDİM...

 

 Yayın:03.01.2013 - Güncelleme:28.02.2013 - 21:43