Görme EngellilerDerslik Sayısı: 16
Öğretmen Sayısı: 45
Öğrenci Sayısı: 501

13.05.2015 ‘te okulumuzda “Dünya Hemşireler Haftası” kutlama programı gerçekleştirildi.

 

 

 

13.05.2015 ‘te okulumuzda  “Dünya Hemşireler Haftası” kutlama programı gerçekleştirildi.

 

 

 

Kutlama programına Miyase BARUT Hanımefendi’nin yanı sıra;  Vali Yardımcısı Ömer KALAYLI’nın Eşi Nilgün KALAYLI, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Okçin AKŞİT’in Eşi Funda AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Turgay ÇALIŞKAN’ın Eşi Kadime ÇALIŞKAN, öğretmenler, öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı . Açılış konuşmasın da  okul müdürümüz Savaş KORKMAZ, “Hemşirelik mesleği çok eskiye dayanan temelinde insan sevgisi, şefkat bilgi ve beceriyle yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin ilerlemesiyle çok önemli aşamalar katetmiş, sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde köylerde ve kentlerde kimi zaman zor şartlar altında vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedirler.” dedi.

 Okul müdürümüz Savaş KORKMAZ’ın konuşmasının ardından okulumuz öğrencileri tarafından davetlilere  vineler ,skeç, parodi , müzik dinletisi ,açık büfe  sunuldu.

Kutlama programı, Miyase BARUT Hanımefendi ve diğer protokol misafirlerinin  öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

 

Avrupa Birliği Projeleri

08.04.2015  deOkulumuz tarafından 2007 yılından itibaren gerçekleştirilmekte olan Avrupa Birliği  Eğitim ve Gençlik Programları  Merkezi  Ulusal Ajans tarafından yürütülmekte olan Mesleki Eğitim ve Öğretim  hareketliliği projeleri hakkında , İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan´ı makamında ziyaret ettik. Ziyarete; Okul Müdür vekili Cevriye Yıldız, Proje Koordinatörü Yılmaz Bulut, Sivas Valiliği Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ferdağ Gül Polat ile görevli öğretmen ve okul öğrencileri katıldı.

 

Okulumuzun hazırladığı projeler hakkında İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi                  Genel Sekreteri Salih Ayhan´a bilgi veren Okul Müdür vekili  Cevriye Yıldız, 2007 yılından itibaren 9 adet projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatarak, "Sivas´tan yurt dışına giden en fazla öğrenci okulumuza aittir. Projelerimiz ile yurt dışındaki teknoloji ve uygulamalar ile kültürlerarası diyalog ve dilsel gelişimlere katkı yaptık. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından örnek seçilen proje çalışmalarımız bulunmaktadır. Ayrıca akreditasyon belgesi alabilecek konuma da gelmiş bulunmaktayız.Ayrıca

2014-2015 yılında da okulumuz tarafından  farklı zamanlarda Almanya,İspanya,İtalya,Danimarka ve Polonya’ya görevli öğretmen veöğrencilerimiz 

 “Avrupada Tüberküloz Mücadelesi Ile Hasta Takip Sistemlerin Incelenmesi ve Hastanelerde Beceri Eğitimi”

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığında Korunma, Teşhis ve Tedavi Yaklaşımları İle Hastanelerde Beceri Eğitimi

Ölüme beş kala Hayata Merhaba

“Evde bakım hizmetinin sosyal destek faktörüne etkisi”  konularında ziyaretler  gerçekleştirilecektir.” dedi.

 

İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan da proje ve fikirlere her zaman açık olduklarını vurgulayarak, okulumuzun göstermiş olduğu başarılı çalışmalardan dolayı tebrik etti. Sivas için çalışanların yanındayım. Başarılı çalışmalarınızın sürmesini temenni ediyor, yeni projeler görmek istiyorum." İfadelerini kullandı.