Haberler Sivas BİLSEM İstanbul´da Yapılan SOS Toplantısına Katıldı

Sivas BİLSEM İstanbul´da Yapılan SOS Toplantısına Katıldı

      Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Fen ve Teknoloji öğretmeni Celil ÖZTÜRK İstanbul Büyükçekmece ilçesinde bulunan Özel MEV Kolejinde yapılan S.O.S toplantısına katıldı.

      S.O.S. (Save Our Species - Türlerimizi Koruyalım) Projesi´ nin 2012-2013 Eğitim öğretim yılındaki ilk toplantısı 16 Şubat 2013 Cumartesi günü Türkiye´nin farklı illerinden gelen öğretmenlerin katılımı İstanbul’da gerçekleştirildi.

       İllerden gelen öğretmenler hazırladıkları etkinlikleri toplantıya katılanlara sundular. Sivas BİLSEM Fen ve Teknoloji öğretmeni Celil ÖZTÜRK’TE toplantıda katılımcılara Sivas BİLSEM’İN fen alanında yaptığı bazı etkinlik ve deneyleri aktardı. Sivas Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni Celil ÖZTÜRK’ ÜN kendinsin hazırladığı  “Sivas BİLSEM Kolonyasını" ve “Atık Malzemeler Ürünlere Dönüşüyor" projesini tanıttı.

        Toplantı, toplantı Koordinatörü MEV Büyükçekmece Koleji Müdürü Ali TUFAN´ın açılış konuşması ile başlayıp proje genel koordinatörü Nilgün ERENTAY´ın bilgilendirmeleri devam etti. Bölge koordinatör öğretmenleri geçmiş yıllarda yapılan çalışmaların sunumlarını yaparak projeye yeni dâhil olan okullara rehberlik yaptılar.

         Sivas BİLSEM S.O.S. projesine 2011-2012 öğretim yılında katılmış ve Kangal Balıklı Kaplıca’daki Garra Rufa(Doktor Balıklar)  balıkları incelemiş ve 2012 Ekim ayında Antalya’da yapılan Dünya çocuk Çevre Kongresine katılmıştı.

         Sivas Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri 2012-2013 öğretim yılında S.O.S projesi kapsamında Sivas-Zara İlçesinde bulunan Tödürge gölünde yaşayan “Macar Ördeği”nin yaşadığı alanla ilgili incelemelerde bulunacaklardır.

          SOS Toplantısı ile ilgili fotoğraflar için tıklayınız.

 Yayın:21.02.2013 - Güncelleme:21.02.2013 - 11:16