T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
SİVAS - MERKEZ - Sivas Bilim ve Sanat Merkezi

Ana Sayfa  Haberler  Sivas Bilsem Üstün Yetenekliler Çalıştayında
Sivas Bilsem Üstün Yetenekliler Çalıştayında Yayın tarihi: 22.01.2013 - 15:51

SİVAS BİLSEM ÜSTÜN YETENEKLİLER ÇALIŞTAYINA KATILDI

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi yönetici ve öğretmenleri Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Valiliği ve Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Gaziosmanpaşa Üniversitesinde düzenlenen “Üstün Yetenekliler çalıştayına” katıldılar.

Tokat, Sivas, Yozgat, Amasya, Çorum, Kastamonu, Karabük, Bartın, Samsun, Erzincan ve Malatya’dan Üniversite, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim ve Sanat Merkezi, Rehberlik Araştırma Merkezinde çalışan eğitimciler ve BİLSEM velilerinden oluşan katılımcılar iki gün boyunca üstün yeteneklilerle ilgili sorunları konuştular.

30 Kasım 2012 Cuma günü Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Konferans salonunda yapılan açılış törenine Tokat Valisi Mustafa TAŞKESEN, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Mustafa ŞAHİN’İN yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi, okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve izleyici katıldı.

Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ayşegül ATAMAN tarafından Türkiye’de ve Dünya’da Üstün Yeteneklilerin eğitimi konulu konferans verildi.

Daha sonra iki ayrı gruba ayrıla çalıştay katılımcıları 4 oturumda üstün yeteneklilerde Aile eğitimi konusunda çalışma yaptılar.

1 Aralık 2012 tarihinde sona eren çalıştayın kapanış oturumuna ise TBMM Üstün Yetenekliler Araştırma komisyonu başkanı İstanbul Milletvekili Halide İNCEKARA komisyon üyeleri, Tokat Milletvekili Dilek YÜKSEL ve İstanbul Milletvekili Mustafa ATAŞ katıldı. Burada da üstün yeteneklilerin sorunları ve geleceği gündeme getirildi ve toplantı Tokat Valisi Mustafa TAŞKESEN’İN kapanış konuşması ile sona erdi. Fotoğraflar için tıklayınız.